Logowanie
Twój koszyk jest pusty

Piły do cięcia drewna opałowego


Potrzebujesz przeciąć drewno opałowe ? Tarcze zwykłe lub piły z węglikami spiekanymi pomogą Ci przygotować się do zbliżającej zimy.

Piły HM serii LL CUT VH line 300/96z GA


Dedykowane do cięcia / formatowania takich materiałów drewnopochodnych jak: MDF, HDF, LDF oraz płyta wiórowa, płyta paździerzowa, OSB, płyta pilśniowa, etc.

Piły HM serii LL CUT line 300/96z GA


Dedykowane do cięcia / formatowania takich materiałów drewnopochodnych jak: płyta wiórowa, płyta paździerzowa, płyta OSB,oraz MDF, HDF, LDF, płyta pilśniowa, etc.

Piły HM serii FINISH CUT VH line


laureatem Złotego Medalu targów DREMA 2018

W tym dziale strony:

AktualnościZnajdź Autoryzowaną Hurtownię Patronacką Znajdź Punkt Ostrzenia i Regeneracji Narzędzi
   

Katalogi, Cenniki, Foldery, Ulotki

Tu znajdziesz nasze materiały reklamowe.
                                         wejdź i sprawdź

Jubileuszowa statuetka dla marki GLOBUS

2016-05-25
Kongres Stolarki Polskiej to cykliczne spotkanie organizowane przez Związek Polskie Okna i Drzwi. Jest jednym z najważniejszych wydarzeń w branży stolarki budowlanej  Polsce, na którym spotkają się reprezentanci najbardziej wpływowych firm z branży. Corocznemu zjazdowi zawsze nadawane są przewodnie tematy dotyczące aktualnych problemów i zagadnień. W ramach wykładów poruszane są istotne dla przedsiębiorców zagadnienia, na których obecne są osobistości ze świata nauki i biznesu oraz przedstawiciele mediów. Na Kongresie wręczane są również Orły Polskiej Stolarki – najbardziej prestiżowe branżowe nagrody.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż podczas VII Kongresu Stolarki Polskiej w dniu 19 maja br., Fabryka Pił i Narzędzi WAPIENICA Sp. z o.o., producent narzędzi marki Globus, otrzymała specjalną Jubileuszową Statuetkę za wieloletni wkład w działalność związku oraz aktywne włączanie się w inicjatywy podejmowane przez Związek POiD. Jubileuszową nagrodę z rąk Prezesa Związku odebrał osobiście Piotr Szarek, Product Manager segmentu narzędzi do obróbki metali, aluminium i PVC.

     
   
     
VII Kongres Stolarki Polskiej, stanowił również okazję do świętowania obchodów jubileuszu 20-lecia istnienia organizacji branżowej – Stowarzyszenia Producentów Stolarki Budowlanej, z której wywodzi się obecna Związek Polskie Okna i Drzwi.


Uczestnicy wydarzenia wzięli udział w dwóch, stojących na wysokim poziomie merytorycznym, blokach tematycznych:

„Perspektywy rozwoju branży stolarki budowlanej w Europie w kontekście roku 2021. Czy Polska i polscy producenci są świadomi zmian i czy są na nie przygotowani?"
 
Zebrani goście dyskutowali na temat stawianych wymogów dotyczących energooszczędności budownictwa oraz wyrobów stolarki budowlanej. Dyskusję poprzedziła prezentacja przygotowana przez ASM Centrum Badań i Analiz Rynku przedstawiająca drogę rozwoju budownictwa. Odnosząc się do scenariuszy foresightowych, stwierdzono, że polska branża stolarki budowlanej ma cechy tygrysa. Polska jest największym eksporterem, w tej kategorii, w Europie – w 2015 roku stanowił on 21,2% struktury eksportu całej stolarki budowlanej w UE według raportów „Rynek stolarki okiennej w Polsce 2016” oraz „Rynek stolarki drzwiowej w Polsce 2016”, przygotowanych przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku dla Związku POiD.
 
„Jak skutecznie kreować Markę, aby sprzedawać więcej i drożej?" Jak tworzyć skuteczne działania marketingowe w punkcie  dystrybucji? Jak wykorzystać internet w komunikacji z konsumentem, aby użyć go jako mobilnego punktu sprzedaży i promocji produktów?
 
Moderatorem tego panelu był dr Marek Borowiński, specjalista od visual merchandisingu i zwiększania sprzedaży. Przedstawił on ważne aspekty dotyczące sprzedaży i promocji produktów, w tradycyjnym punkcie dystrybucji, w połączeniu z jednocześnie podejmowanymi działaniami w Internecie. Ekspert zarekomendował wykorzystanie doświadczeń sensorycznych w projektowaniu przestrzeni, które pozwalają wykreować przyjemną, unikatową atmosferę, co w efekcie wpływa na pozytywne reakcje konsumenckie. Podkreślił również istotne znaczenie doradztwa i serwisu dla nowego typu konsumenta – “technologicznego”.

Frezy oscylacyjne do elektronarzędzi wielofunkcyjnych

2016-04-29
Frezy oscylacyjne zwane również potocznie brzeszczotami oscylacyjnymi znajdują coraz szersze grono swoich zwolenników. Powodem tego stanu rzeczy jest dość duża powszechność tego segmentu elektronarzędzi w ofertach producentów znaczących marek na rynku, a co za tym idzie, także niższa cena tych urządzeń.

Do oferty marki GLOBUS wprowadziliśmy frezy okrągłe oraz półokrągłe produkowane na bazie wysokiej jakości stali szybkotnącej HSS-DMo5 (SW7M). Aktualnie oferowane są one w zestawach/kompletach: frez okrągły + frez półokrągły. Frez półokrągły dedykujemy szczególnie do docinania materiałów
w miejscach trudnodostępnych.

Co wpływa na wysoką jakość tych narzędzi:
   
MATERIAŁ
Wykonywane z wysokiej jakości stali szybkotnącej HSS-DMo5 podanej procesowi obróbki cieplnej, co zapewnia jednorodną strukturę materiału, wysoką twardość (63-65HRC) i odporność na ścieranie, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej sprężystości brzeszczotu.
   
MNIEJSZE OPORY SKRAWANIA
Cienki rzaz brzeszczotów - tylko 0,5 mm, gwarantuje mniejsze opory skrawania, co znacznie ułatwia zagłębianie się narzędzia w przecinanym materiale - cięcie z mniejszym wysiłkiem.
   

UNI HOLE
Uniwersalny otwór umożliwiający mocowanie frezu do praktycznie większości elektronarzędzi dostępnych na rynku polskim.
   

UNIWERSALNOŚĆ ZASTOSOWAŃ
Możliwość cięcia i docinania szerokiej gamy materiałów, od materiałów twardych takich jak stal po materiały miękkie, takie jak tworzywa sztuczne.
Do jakich prac są zalecane ?

 • dedykowane szczególnie do cięcia takich materiałów jak: blacha stalowa i metale (w tym kolorowe), tworzywa sztuczne i kompozyty, drewno i materiały drewnopochodne, niektóre materiały budowlane np. płyty warstwowe, płyty gipsowo-kartonowe, etc.
 • blacha stalowa do grubości 1 mm, metale (w tym kolorowe) do grubości do 2 mm, fiberglass i PVC do 4 mm, drewno do 10 mm, materiały drewnopochodne do grubości 10 mm
 • frezy półokrągłe, dzięki swojemu kształtowi pozwalają na docinanie w miejscach trudno dostępnych, np. tuż przy ścianie
 • przeznaczone do wielofunkcyjnych elektronarzędzi oscylacyjnych typu MULTI CUT lub MULTI TOOLS
     
     


Pobierz ulotkę w pliku pdf
Przejdź do produktu na www
Wygrane marzenia – „Mebel dziecięcych marzeń 2016”

2016-03-30
Już po raz kolejny marka GLOBUS wspiera kreatywne pomysły i projekty umożliwiające realizację dziecięcych marzeń, a w szczególności takie pomysły, które pozwalają zagospodarować własną przestrzeń życia.

9 marca br., podczas targów „Meble Polska”, redakcja miesięcznika „BIZNES meble.pl” wręczyła nagrody laureatom konkursu „Spełnij dziecięce marzenia 2016”. Wystawę nagrodzonych produktów można było oglądać przez cały czas trwania „Areny Design”, w pawilonie 5, na stoisku Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu Wydział Technologii Drewna.

     
   
     

Gala rozdania nagród w konkursie „Spełnij dziecięce marzenia 2016” odbyła się 9 marca br. na scenie FORUM „Areny Design”. Nagrodzeni – młodzi projektanci, czyli studenci, absolwenci szkół i kursów projektowania mebli oraz wnętrz, a także amatorzy – inspirowali się w swoich projektach pracami plastycznymi dzieci, nagrodzonymi w innym konkursie: „Mebel dziecięcych marzeń 2016”. Inicjatywie „Mebel marzeń 2016”, w ramach której zorganizowane były oba konkursy, patronowała „Księga Trendów” – unikatowa publikacja Wydawnictwa meble.pl, opisująca aktualne trendy we wzornictwie wnętrz przez pryzmat zmian zachodzących w stylu życia Polaków.

Laureaci konkursu „Spełnij dziecięce marzenia 2016” otrzymali komercyjne 12-miesięczne licencje oprogramowania CAD, wspomagającego projektowanie 3D (KD Max) oraz dwutygodniowe staże w firmach z branży meblarskiej.

W tej edycji konkursu marka GLOBUS uhonorowała wyróżnieniem specjalnym projekt Aleksandry Gajzler - projekt inspirowany pracą Igi Tomczyk, Lublin, „Ciekawość świata”. P. Aleksandra jest absolwentką kierunku Architektura Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz asystentką na rodzimej uczelni w dyplomującej Pracowni Projektowania Architektury Wnętrz Multimedialnych.

     
   
     

Przez cały czas trwania „Areny Design” w Poznaniu (8-11 marca) w pawilonie 5, na stoisku Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu Wydział Technologii Drewna, można było oglądać przygotowaną przez redakcję miesięcznika „BIZNES meble.pl” wystawę podsumowującą trzecią edycję inicjatywy „Mebel marzeń”. Zaprezentowano na niej zwycięskie projekty w konkursie „Spełnij dziecięce marzenia 2016” – zminiaturyzowane i wydrukowane w 3D.

     
     

Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy !!!


Inicjatywa „Mebel marzeń 2016”, organizowana przez Wydawnictwo meble.pl, wydawcę miesięcznika branży meblarskiej „BIZNES meble.pl” oraz Meble.pl S.A., składa się z dwóch etapów. Pierwszym jest konkurs plastyczny dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat pod hasłem „Mebel dziecięcych marzeń”. Dziecięce wyobrażenia o meblach stają się punktem wyjścia do drugiego etapu – konkursu „Spełnij dziecięce marzenia” – w którym młodzi projektanci, studenci, absolwenci szkół i kursów projektowania mebli oraz wnętrz, a także amatorzy tworzą projekty mebli inspirowane rysunkami dzieci.


Nowa linia pił MITER do pilarek ukosowych

2015-11-16
Pilarki ukosowe są coraz częściej maszynami zaawansowanymi technologicznie
i konstrukcyjnie, dlatego określa się je jako elektronarzędzia z segmentu profesjonalnego. Ukośnice zyskują coraz większe znaczenie, zwłaszcza w grupie tak renomowanych producentów jak Festool, Makita, DeWalt, Bosch, Metabo, Milwaukee. Powód jest prosty, stanowią niezastąpione narzędzie każdego stolarza, parkieciarza, montażysty lub majsterkowicza, który korzystając z nich może precyzyjnie dociąć lub przeciąć określony materiał. Szczególnie wysoka dokładność jest ważna przy przecinaniu elementów pod kątem lub ukośnie, gdzie połączone detale muszą przylegać równo, całą płaszczyzną, bez jakichkolwiek szpar lub nierówności.

W związku z tym zachodzi potrzeba, aby piły używane w tego typu maszynach również wyróżniały się wysokimi parametrami obróbczymi. Najlepsze efekty podczas częstych prac zapewni nie samo stosowanie profesjonalnej ukośnicy, wyposażonej w piłę o nieokreślonej lub niskiej jakości ale współdziałanie profesjonalnego elektronarzędzia z profesjonalną piłą.

Nowa linii pił MITER to również połączenie w swoich właściwościach kilku najważniejszych cech:
 • MAŁE ZAPOTRZEBOWANIE NA MOC - piły o cienkich rzazach (grubości płytki HM) i dyskach cechuje wysoka sztywność, co skutkuje bardzo dokładną prostoliniowością cięcia - cecha ta daje również operatorom wrażenie lekkości prowadzenia piły podczas procesów skrawania
 • JAKOŚĆ, PRECYZJA, DŁUŻSZA ŻYWOTNOŚĆ - zastosowanie specjalnych geometrii uzębienia i gatunków węglika HM o twardości powyżej 2100HV (wykonanych w technologii ULTRAFINE), to dłuższa żywotność i duża odporność na stępienie oraz gwarancja wielokrotnego ostrzenia
 • INDUSTRIALine - produkowane w technologii pił przemysłowych, gdzie odchyłki od wymiarów nominalnych, czyli tolerancje nie przekraczają setnych części milimetra

Linia MITER – idealne połączenie jakości i precyzji

Linia MITER to serie tarcz z bardzo twardymi węglikami spiekanymi (HM), dedykowane do cięcia szerokiego spectrum materiałów. Zaprojektowanie narzędzi obejmujących typowymiarowo większość ukośnic dostępnych na rynku, mając na uwadze ich przeznaczenie oraz rodzaje przecinanych materiałów, daje obraz pełnej i kompleksowej oferty dla każdego klienta.

Nie mniej ważnym argumentem jest specjalnie przygotowana oferta handlowa, bardzo konkurencyjna rynkowo, dająca dodatkowe korzyści użytkownikom. Decydując się na wybór naszych narzędzi otrzymujesz produkt najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb.


Seria MITER CRS1

Seria MITER CRS1 to piły przeznaczone do cięcia twardych materiałów drewnopochodnych MDF i HDF z możliwością cięcia płyt wiórowych pokrytych dodatkowymi bardzo twardymi warstwami laminatu. Dedykowane są również do obróbki konglomeratów a także przecinania profili pcv i aluminium o grubości ścianki do 2mm.

Dodatkowymi cechami i korzyściami tej serii jest:
 • specjalna geometria ostrza płytki HM GA-5o (ząb trapezowo-płaski o ujemnych kącie nachylenia)
 •  BARDZO TWARDY węglik spiekany ULTRAFINE o twardości 2.100 HV, który zapewnia większą żywotność narzędzia i wielokrotne ostrzenie
 •  zastosowanie blach z gatunkowej stali narzędziowej na dysk oraz wyspecjalizowana technologia naprężania, to gwarancja właściwej sztywność piły podczas pracy
 • ostrzenie węglików spiekanych realizowane na sterowanych numerycznie ostrzarkach CNC wg. optymalnie zaprogramowanych parametrów pracy ściernicy i specjalnym doborze jej charakterystyki
 • rowki kompensacyjne zwiększają odporność dysku na wypaczenie piły pod wpływem temperatury oraz obciążenia

Seria MITER CRS2

Seria MITER CRS2 zalecana jest do cięcia drewna miękkiego, twardego, sklejki i materiałów drewnopochodnych pokrytych okleiną naturalną. Serię cechuje również wysoka precyzja cięcie dzięki zastosowaniu na przemian skośnego uzębienia o małej podziałce (dużej ilości zębów).

Dodatkowymi cechami i korzyściami tej serii jest:
 • specjalna geometria ostrza płytki HM GS-5o (ząb na przemian skośny o ujemnych kącie nachylenia)
 • BARDZO TWARDY węglik spiekany ULTRAFINE o twardości 2.100 HV, który zapewnia większą żywotność narzędzia i wielokrotne ostrzenie
 • zastosowanie blach z gatunkowej stali narzędziowej na dysk oraz wyspecjalizowana technologia naprężania, to gwarancja właściwej sztywność piły podczas pracy
 • ostrzenie węglików spiekanych realizowane na sterowanych numerycznie ostrzarkach CNC wg. optymalnie zaprogramowanych parametrów pracy ściernicy i specjalnym doborze jej charakterystyki
 • rowki kompensacyjne zwiększają odporność dysku na wypaczenie piły pod wpływem temperatury oraz obciążenia

Seria MITER CRS3

Seria MITER CRS3 to specjalne i bardzo uniwersalne rozwiązanie, szczególnie zalecane do szybkiego cięcia drewna i materiałów drewnopochodnych z perfekcyjną jakością powierzchni obrabianych, gdzie wymaganą jakość cięcia należy dostosować poprzez dobór odpowiedniego posuwu.

Dodatkowymi cechami i korzyściami tej serii jest:
 • specjalna i bardzo agresywna geometria ostrza płytki HM 3GS5o umożliwiająca cięcie materiałów o szerokim zakresie przekrojów - od 10 mm do 130 mm w zależności od średnicy piły
 • BARDZO TWARDY węglik spiekany ULTRAFINE o twardości 2.100 HV, który zapewnia większą żywotność narzędzia i wielokrotne ostrzenie
 • zastosowanie blach z gatunkowej stali narzędziowej na dysk oraz wyspecjalizowana technologia naprężania, to gwarancja właściwej sztywność piły podczas pracy
 • ostrzenie węglików spiekanych realizowane na sterowanych numerycznie ostrzarkach CNC wg. optymalnie zaprogramowanych parametrów pracy ściernicy i specjalnym doborze jej charakterystyki
 •  rowki kompensacyjne zwiększają odporność dysku na wypaczenie piły pod wpływem temperatury oraz obciążenia

GLOBUS na targach LIGNA 2015 Hannover

2015-05-20
Targi LIGNA Hannover, które miały miejsce w dniach 11-15.05.2015r. to największe targi o tematyce dotyczącej Przetwórstwa Drzewnego i Drewna na świecie. Podczas tej edycji uwagę odbiorców skoncentrowaliśmy na kilku podgrupach narzędzi przemysłowych, sprofilowanych w trzech obszarach tematycznych tej imprezy:
 • obróbka drewna świeżego - tartacznictwo
 • obróbka płyt i materiałów drewnopochodnych - meblarstwo
 • stolarka otworowa wraz z obróbką różnych rodzajów materiałów


Jakie narzędzia eksponowaliśmy ?
 
W każdym z w/w obszarów zaprezentowaliśmy kilka rozwiązań dla narzędzi dyskowych, w tym 2 nowości.
 
1.   Piły tarczowe z węglikami spiekanymi HM serii MUTLIX STANDARD i MULTIX PLUS do cięcia drewna świeżego (miękkiego mokrego i suchego) na wielopiłach jedno i dwuwałowych podczas wstępnej obróbki drewna w tartakach i zakładach przetwórstwa tarcicy
 
2.   Piły tarczowe z węglikami spiekanymi o cienkim dysku do cięcia lamelek, które bardzo często wykorzystywane są m.in. do wytwarzania belek warstwowych, desek klejonych, produkcji konstrukcji drewnianych, produkcji okien z drewna, produkcji drzwi drewnianych oraz innych elementów klejonych z drewna o zwiększonej wytrzymałości
 
3.   Piły tarczowe z węglikami spiekanymi nowej linii LL CUT line w trzech seriach: LL CUT line, LL CUT VH line, LL CUT speedline do cięcia materiałów / tworzyw drewnopochodnych. Nowa linia pił dla przemysłu meblarskiego zmodyfikowana została o 4 kluczowe elementy:
 • nową konstrukcję dysku, którego charakterystyka wpłynęła na zwiększoną sztywność narzędzia i większą precyzję cięcia
 • nowe szczeliny/rowki wyciszające tarczę i ograniczające poziom hałasu
 • nowy proces naprężenia, pozwalający osiągnąć większą stabilność pracy i tym samym żywotność narzędzia
 • nową geometrię ostrzenia płytek z węglików spiekanych, która poszerzyła dodatkowo zakres zastosowań i wpłynęła na zmniejszenie oporów skrawania
 4.   Piły tarczowe z węglikami spiekanymi nowej serii ALUEX do cięcia kształtowników metali kolorowych oraz materiałów i profili z tworzyw sztucznych. W nowej serii serce piły, którym jest dysk, poddany został w toku produkcyjnym procesowi wyważania dynamicznego, co zapewnia bardziej stabilny proces skrawania, eliminuje zjawisko wibracji i w znaczącym stopniu wpływa na wyższą jakość przecinanych powierzchni.


Kroki w stronę przemysłu 4.0
 
Osobnym obszarem tematycznym tegorocznej LIGNY, zaakcentowanym przez producentów maszyn, była koncepcja przemysłu 4.0 w przemyśle drzewnym mająca swoje korzenie w Niemczech. Koncepcja ta opisuje korzyści płynące ze zintegrowanej produkcji wykorzystującej automatyzację i robotyzacja procesów produkcyjnych, koncentrując się na aspektach elastyczności i efektywności ekonomicznej firm produkcyjnych.
 

Frekwencja międzynarodowa
 
1567 wystawców zaprezentowało swoje najnowocześniejsze rozwiązania i technologie na ponad 120 tysięcy metrach kwadratowych powierzchni wystawienniczej. Targi odwiedziło ponad 96.000 gości branżowych, w tym około 40.000 zwiedzających to klienci spoza Niemiec. Największą reprezentację odwiedzających spoza Niemiec stanowili klienci takich krajów jak: Austria, Francja, Włochy, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Rosja, Belgia, Polska, Szwecja, Chiny i Brazylia. Odsetek specjalistów w obecnej edycji wzrósł z 94 procent w 2013 roku do 96 procent w bieżącym roku. Frekwencja z Azji wzrosła z 2800 do 4700 w 2015 roku a 86 procent stanowili reprezentanci Bliskiego i Środkowego Wschodu. Wzrost o 62 procent został zarejestrowany również wśród klientów z Południa i Wschodu Azji. Tegoroczna LIGNA przyciągnęła także 2800 gości z Ameryki Południowej i Środkowej.
 
Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu udziału marki GLOBUS na największych targach przemysłu drzewnego na świecie. Nawiązaliśmy szereg ciekawie zapowiadających się kontaktów z klientami różnych krajów świata i co najważniejsze, mieliśmy znakomitą okazję do zaprezentowania naszej marki na jednych z najbardziej innowacyjnych targów branży drzewnej w gronie największych firm na świecie. Jesteśmy przekonani, że zawiązane relacje będą owocne dla nas jak i dla naszych partnerów.Dziękujemy i do zobaczenia za 2 lata !


     
     

GLOBUS na LIGNA 2015 Hannover

2015-02-25
  W dniach 11-15 maja br. serdecznie
  zapraszamy do odwiedzenia naszego
  stoiska na najważniejszych targach
  branżowych LIGNA 2015 Hannover.

  GLOBUS, Hala 25, Stoisko A05

Do zobaczenia !


Nowa linia pił LL CUT dla producentów mebli

2014-10-31
Nowa linia pił LL CUT to 3 serie tarcz z ultra twardymi węglikami spiekanymi (HM), które dedykowane są dla przemysłu meblarskiego jak i zakładów stolarskich, w tym m.in. producentów materiałów drewnopochodnych i podłóg
z tworzyw drewnopochodnych, producentów kuchni na wymiar, wykonawców i montażystów systemów do zabudowy wnęk oraz szerokiego grona firm specjalizujących się cięciu i docinaniu płyt meblowych na wymiar.

Linia pił przemysłowych LL CUT skierowana jest do grupy najbardziej wymagających użytkowników, którzy na co dzień przecinają setki metrów bieżących nie tylko płyty meblowej ale i również płyt surowych, fornirowanych, laminowanych, sklejki, MDF, etc.

To co wpływa na bardzo wysokie walory użytkowe nowej linii LL CUT, to przed wszystkim:
 • nowej konstrukcji dysk, którego charakterystyka wpłynęła na zwiększoną sztywność narzędzia
 • zaprojektowane nowe szczeliny/rowków wyciszające tarczę, ograniczające poziom hałasu
 • wprowadzony nowy proces naprężenia linii LL CUT, pozwalający osiągnąć większą stabilność pracy
 • nowa geometria ostrzenia płytek HM, która poszerzyła dodatkowo zakres zastosowań i wpłynęła na zmniejszenie oporów skrawania

Seria LL CUT line
 • oparta o nową konstrukcję dysku i ząb z twardego węglika spiekanego (ULTRAFINE) o twardości 2.100 HV
 • nowy kształt płytki HM korzystnie wpływa na warunki skrawania, m.in. poprzez płynniejszy i szybszy proces odprowadzenia wiórów z przestrzeni między zębnych
 • kształt zęba HM pozwala na bardzo efektywną realizację procesu ostrzenia, poprzez krótszą „drogę” ściernicy (niższe koszty i krótszy czas ostrzenia)
 • dedykowana do cięcia materiałów drewnopochodnych, takich jak: płyta wiórowa, laminat, MDF,HDF, etc
Seria LL CUT VH line
 • oparta o nową konstrukcję dysku i nowy ząb z ultra twardego węglika spiekanego (NANOGRAIN) o twardości 2.250 HV
 • seria o nowej geometrii ostrza płytki HM 5oGA (ząb trapezowo-płaski) wpływa na lepszą charakterystykę pracy tarczy przy częstej zmianie rodzajów płyt podczas rozkroju
 • dedykowana jest do cięcia materiałów drewnopochodnych, takich jak: płyta wiórowa, laminat, MDF i HDF o niskim stopniu zanieczyszczenia materiałów
Seria LL CUT speedline
 • oparta o nową konstrukcję dysku i ząb z twardego węglika spiekanego (ULTRAFINE) o twardości 2.100 HV
 • seria o nowej geometrii ostrza płytki HM 15oGA (ząb trapezowo-płaski) umożliwia dokładne cięcie szczególnie cienkich elementów z tworzyw drewnopochodnych takich jak: listwy meblowe, listwy przypodłogowe i parkietowe, listwy do ramek i antyram, listwy i profile do ramek drzwi i okien oraz inne listwy ozdobne i wykończeniowe z mdf
Dzięki wprowadzonym zmianom, narzędzia z nowej linii LL CUT wyróżniają się jeszcze większą żywotnością, a dodatkową korzyścią dla użytkowników będzie perfekcyjna jakość obrabianych materiałów (płyta bez wyszczerbień na krawędziach). Ze względu na wysokie parametry użytkowe nowej linii pił, ich eksploatacja odbywa się najczęściej na formatyzerkach poziomych, pionowych
i pilarkach panelowych a więc podczas prac realizowanych w ciągłych procesach produkcyjnych.


PROCES SERWISOWANIA

W trakcie użytkowania pił z twardymi węglikami spiekanymi (HM) należy pamiętać o bardzo istotnym etapie ich eksploatowania, czyli PROCESIE SERWISOWANIA (ostrzenia lub w przypadku konieczności, także
regenerowania zębów z węglika spiekanego HM).

Jest to bardzo ważna faza „życia” produktu, szczególnie dla tych, którzy liczą na maksymalizację efektywności zainwestowanych środków w zakup tarczy. Niestety, jeszcze dość często zdarzają się sytuacje, w których użytkownik zauważa spadek żywotności tarczy zaraz po wykonanym procesie serwisowania. Oczywiście wpływa na taki stan rzeczy może mieć więcej czynników, niż tylko sam fakt nieprawidłowego ostrzenia lub regeneracji. Być może w tym samym okresie zmienił się dostawca płyty, zmienione zostały ustawienia maszyny, przeprowadzono niedawno serwis części eksploatacyjnych (np. na części w postaci zamienników oryginałów) lub po prostu mamy nowego operatora.

Abstrahując od czynników niezwiązanych bezpośrednio z samą tarczą, zaleca się aby usługi ostrzenia pił z twardym węglikiem spiekanym wykonywać w autoryzowanych i wyspecjalizowanych punktach ostrzenia, wyposażonych w maszyny sterowane numeryczne (CNC), pamiętając o 3 fundamentalnych zasadach:
 • ostrzenie zębów z twardego węglika spiekanego (HM) powinno być przeprowadzone już przy stępieniu 0,10 - 0,20mm - mierzonym na powierzchni przyłożenia płytki HM (krawędź pomiędzy płaszczyzną natarcia a przyłożenia płytki)
 • do ostrzenia należy używać specjalnych ściernic uwzględniających gatunek węglika oraz charakterystykę pracy maszyny ostrzącej
 • piły z ultra twardymi płytkami z węglika spiekanego (z linii LL CUT) muszą być ostrzone na maszynach z zastosowaniem systemu ciągłego i intensywnego chłodzenia
Dopiero połączenie tych 3 zasad gwarantuje długą żywotność ostrza HM tarczy pomiędzy ostrzeniami. Warto też zwrócić uwagę na inny, niestety niekorzystny efekt ostrzenia bez zastosowania chłodzenia. W takiej sytuacji najczęściej zachodzi proces przegrzania płytki, który prowadzi  do zmiany struktury węglika spiekanego a skutkiem tych zmian są (niewidzialne „gołym okiem”) mikropęknięcia a więc bezpowrotne uszkodzenie zębów narzędzia.


Nowa linia pił HM serii ZAG do zagłębiarek

2014-07-09
Linia pił HM, to 4 serie tarcz z ultra twardymi węglikami spiekanymi (HM), dedykowane do profesjonalnych pilarek ręcznych - zagłębiarek.

Ze względu na charakterystykę pracy w/w maszyn a także konieczność otrzymania idealnych krawędzi 4 serie pił wyposażone zostały w bardzo sztywny i precyzyjnie wykonany dysk oraz super twardy węglik spiekany. Różnorodność typów i gatunków przecinanych materiałów z użyciem zagłębiarek (często skrajnie różna struktura, gęstość oraz  twardość) determinuje różne  geometrie płytki z węglika spiekanego, indywidualnie zaprojektowane dla każdego przeznaczenia, tak aby narzędzie spełniało swoją funkcję jak najlepiej. Nie mniej istotnym warunkiem jest również odpowiedni stan elektronarzędzia i przygotowanie operacji cięcia. Należy zwrócić też uwagę na odpowiedni dobór typu piły nie tylko do rodzaju ciętego materiału ale też  jego  gabarytów, tj.: grubości, przekroju lub w przypadku cięcia profili – grubości ścianki.

seria ZAG1 CHIPBOARD
•    do precyzyjnego cięcia i nacinania materiałów drewnopochodnych takich jak:
      płyta wiórowa, laminat, mdf
•    stosowana najczęściej podczas przecinania płyt meblowych laminowanych,
     paneli podłogowych, wykonywania wycięć w blatach kuchennych
     oraz rowkowania

seria ZAG2 WOOD
•    przeznaczone do precyzyjnego cięcia poprzecznego i nacinania drewna
     (w tym drewna egzotycznego), materiałów drewnopochodnych z okleinami
     naturalnymi oraz sklejki
•    stosowane najczęściej podczas przecinania płyt meblowych fornirowanych,
     deski podłogowej, przycinania drzwi na długość, wykonywania wycięć oraz
     frezowania dokładnych rowków w belkach.

seria ZAG3 SPECIAL
•    dedykowane do precyzyjnego cięcia i nacinania materiałów kompozytowych
      typu: corian, kerrock, staron oraz listew drewnopochodnych i profili
      aluminiowych (ścianka o grubości max: 1,5mm)
•    stosowane najczęściej podczas przecinania i wykonywania otworów
      w blatach kuchennych, przycinania wewnętrznych i zewnętrznych paneli
      ściennych oraz rowkowania

seria ZAG4 STANDARD
•    piły o uniwersalnym zastosowaniu, średniej ilości zębów, umożliwiające
     cięcie wzdłuż i w poprzek słoi elementów z drewna klejonego, płyt stolarskich
     oraz drewna litego
•    stosowane także podczas przycinania drzwi na długość, wykonywania
     wycięć oraz do frezowania rowków w drewnie

Każdy użytkownik musi też pamiętać, że najlepsze efekty podczas częstych prac da nam nie samo stosowanie profesjonalnej zagłębiarki, wyposażonej w piłę o nieokreślonej lub niskiej jakości ale połączenie profesjonalnego elektronarzędzia z profesjonalną piłą. Warto nadmienić, iż w/w piły można również stosować w maszynach stacjonarnych oraz w popularnych pilarkach ręcznych.
V Kongres Stolarki Polskiej

2014-05-26

W dniach 22-23 maja 2014 roku w Ożarowie Mazowieckim odbył się V Kongres Stolarki Polskiej.

Tegoroczna edycja upłynęła pod znakiem zagadnień związanych z eksportem, marketingiem, prowadzeniem nowoczesnego biznesu oraz prawidłowym montażem elementów stolarki budowlanej w odniesieniu do aktualnych uwarunkowań prawnych.

Pierwszego dnia Kongresu moderatorem rozmów był znany z radiowej „Trójki” Jakub Strzyczkowski. Podczas panelów dyskusyjnych nie zabrakło gorących rozmów na temat Branżowego Programu Promocji Okien i Drzwi na lata 2013-2015 na rynkach zagranicznych i jego odbioru przez producentów stolarki w krajach, w których realizowane są określone elementy programu wsparcia.

W tym prestiżowym wydarzeniu wzięło udział ponad 200 osób reprezentujących ponad 90 największych Polskich firm, a także wybitni eksperci związani z branżą stolarki otworowej. Honorowy patronat nad V Kongresem objęło Ministerstwo Gospodarki.

Ukoronowaniem II dnia  Kongresu było wyłonienie zwycięzcy niecodziennego konkursu pt. „Bargework” – zaprojektowanie modułowego biura całkowicie umieszczonego na wodzie, z wykorzystaniem pływającej, betonowej podstawy o wymiarach 10 x 40 m. Spośród 135 prac zakwalifikowanych do konkursu prestiżowe jury wybrało 6 laureatów.

Na kongresie markę Globus, reprezentowali: Grzegorz Klimek – Dyrektor Handlowy FPiN Wapienica oraz Jan Kuś – Brand Manager marki GLOBUS. Podczas spotkań z producentami stolarki otworowej mieliśmy znakomitą okazję do rozmów na temat nowych technologii adresowanych do branży na przestrzeni ostatnich lat. 

Miło jest nam poinformować, iż marka Globus podczas V Kongresu została uhonorowana przez Zarząd Związku specjalnym wyróżnieniem - Certyfikatem rekomendującym nasze narzędzia Producentom Okien i Drzwi na 2014 rok.


"Warsztat Produkcji Mebli"

2014-05-16
Projekt "Warsztat Produkcji Mebli" dobiegł końca. W środę, 14 maja br.
w Białymstoku, w Hali Uniwersytetu przy ul. Świerkowej 20a odbyło się pierwsze spotkanie warsztatowe dla stolarzy, którego organizatorem było wydawnictwo Publikator wraz z magazynem branżowym Produkcja Mebli. Ta inicjatywa skupiła w jedym miejscu stolarzy oraz producentów akcesoriów i komponentów meblowych, a także urządzeń oraz narzędzi do produkcji mebli na rynku regionalnym podlasia.

Podczas spotkania z klientami mieliśmy znakomitą okazję do zaprezentowania użytkownikom naszych nowości produktowych oraz aktualnej oferty narzędzi podczas pracy. Na evencie zaprezentowaliśmy m.in.:
 • nowe serie pił z węglikami spiekanymi do zagłębiarek
 • piły serii GLOTECH 2, MARATHON 2, PERFECTCUT do cięcia materiałów drewnopochodnych a także piły podcinające do formatyzerek
 • piły serii KOLIBER, BRYTAN, OSA, STEEL-TECH Electro do pilarek ręcznych
 • a także ofertę narzędzi kształtowych i trzpieniowych
Oprócz pokazów cięcia piłami, użytkownicy mogli na własne oczy przekonać się o skuteczności działania naszego nowego produktu w ofercie jakim jest
GO Cleaner – płyn do mycia i czyszczenia narzędzi oraz maszyn. Na warsztat zabraliśmy najbardziej zabrudzone narzędzia, czyli piły serii MULTIX do cięcia drewna świeżego na wielopiłach.

GO Cleaner
wypadł znakomicie. Bardzo grube warstwy w postaci pozostałości drewna połączonego z żywicą, które okleiły dysk piły usunął bez najmniejszych problemów w rewelacyjnym czasie – wystarczyło tylko 15 minut !!!


Serdecznie już teraz zapraszamy za rok do Białegostoku! 

OPEN DAYS z marką GLOBUS

2014-04-08
Sprawdź, gdzie możesz nas spotkać i otrzymać wsparcie w zakresie doboru narzędzi, przetestować narzędzia na miejscu, skorzystać ze specjalnie przygotowanych okazji i promocji ale również spędzić czas w miłej atmosferze.

Zapraszamy wszystkich użytkowników narzędzi w najbliższym okresie na
OPEN DAYS z marką GLOBUS w poniższych miejscowościach:

WROCŁAW - OPEN DAY z marką GLOBUS: 9 kwiecień 2014r. 
KOELNER METALZBYT Wrocław
ul. Jedności Narodowej 194, 50-302 Wrocław
- środa: w godzinach: 9.00 - 16.00

BIAŁYSTOK - OPEN DAY z marką GLOBUS: 14 maja 2014r. 
"WARSZTAT PRODUKCJI MEBLI"
ul. Świerkowej 20a, Hala Uniwersytetu Białostockiego
- środa: w godzinach: 10.00 - 15.00

RZESZÓW - OPEN DAY z marką GLOBUS: 28 maja 2014r. 
UNIMET Sp. z o.o.
al. Okulickiego 20, Centrum Narzędziowe Unimet Rzeszów
- środa: w godzinach: 8.00 - 17.00

POZNAŃ - OPEN DAY z marką GLOBUS: 12 czerwca 2014r. 
ELMET S.A.
ul. Obodrzycka 67, 61-249 Poznań
- czwartek: w godzinach: 9.00 - 16.00

ŚWIDNICA - OPEN DAY z marką GLOBUS: 13 czerwca 2014r. 
C.T. ELTECH Sp. z o.o.
ul. Fabryczna 1-3, 58-100 Świdnica 
- piątek: w godzinach: 9.00 - 16.00

KOŚCIELEC - OPEN DAY z marką GLOBUS: 29 czerwca 2014r. 
WODR w Poznaniu - Targi Rolnicze Kościelec 2014
ul. Turecka 6, 62-604 Kościelec
- niedziela: w godzinach: 9.00 - 16.00

STALOWA WOLA - OPEN DAY z marką GLOBUS: 11 lipca 2014r. 
UNIMET Sp. z o.o. O/Stalowa Wola
ul. Energetyków 14a, 37-450 Stalowa Wola
- piątek: w godzinach: 8.00 - 17.00

KOŚCIERZYNA - OPEN DAY z marką GLOBUS: wrzesień 2014r. 
TAD-MET Teresa, Tadeusz, Jarosław Ostrowscy Spółka Jawna
ul. Kapliczna 5, 83-400 Kościerzyna
- sobota: w godzinach: 9.00 - 16.00

OPOLE - OPEN DAY z marką GLOBUS: wrzesień 2014r. 
Hurtownia Płyt Meblowych "STOLARZ"
ul. Zbożowa 23, 45-837 Opole
- sobota: w godzinach: 9.00 - 14.00

BARZKOWICE - OPEN DAY z marką GLOBUS: 12-14 września 2014r. 
ZODR w Barzkowicach - Targi Rolnicze Barzkowicach 2014
ul. Turecka 6, 62-604 Kościelec
- niedziela: w godzinach: 9.00 - 18.00

POZNAŃ - OPEN DAY z marką GLOBUS na targch DREMA 2014 w dniach 16-19 września
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ul. Głogowska 14, 60-734 Poznań
- wtorek - piatek: w godzinach: 9.00 - 16.00


Serdecznie zapraszamy !

Nowość: GO Cleaner - płyn do mycia i czyszczenia narzędzi

2014-03-14
   Jego nowatorska formuła stworzona została z myślą
   o ciężkich zabrudzeniach występujących w przemyśle
   drzewnym, stolarskim, meblowym oraz maszynowym.
   Doskonale radzi sobie z zabrudzeniami na narzędziach,
   które powstały przy obróbce drewna, usuwa żywicę
   oraz wszelkie zabrudzenia ropopochodne a zarazem
   jest łagodny dla czyszczonej powierzchni (m.in.:
   plastiku, aluminium, gumowych uszczelek).
  
GO Cleaner dedykowany jest do czyszczenia pił tarczowych i taśmowych, frezów, głowic, wierteł, narzędzi  stosowanych w ogrodnictwie typu podkaszarki i kosiarki spalinowe, piły spalinowe łańcuchowe a także świetnie sprawdza się podczas czyszczenia zabrudzonych elementów maszyn.

GO Cleaner to płyn bezpieczny dla ludzi, nie zawiera wodorotlenku potasu, który jest bardzo silnie żrącą substancją  (niestety ta niebezpieczna substancja jest składnikiem produktów firm konkurencyjnych). Jako jeden z nielicznych na rynku nie podlega wymogom ADR w transporcie, co znacznie obniża koszty transportu (jest substancją niepalną). Wyprodukowany na bazie zasadowej zawiera związki powierzchniowo-czynne - to środek silnie nawilżający oraz silnie penetrujący zabrudzenia.

GO Cleaner jest płynem dwu zadaniowym:
 • pierwszym zadaniem jest oddzielenie zabrudzenia od czyszczonej powierzchni
 • drugim, zabezpieczenie czyszczonej powierzchni przed czynnikami zewnętrznymi
GO Cleaner można również bezpiecznie zneutralizować za pomocą wody i jest zarazem bezpieczny dla ubrania roboczego - nie narusza struktury włókna.

Skład płynu GO Cleaner opracowany został przez polskich chemików a jego produkcja odbywa się w polskich zakładach chemicznych.GLOBUS na podsumowaniu I edycji kolorujeMY

2014-01-31
17 stycznia br. w piłkarskim klimacie klubu "12 Sports Bar & Restaurant" przy
ul. Bułgarskiej w Poznaniu odbyło się pierwsze w historii akcji kolorujeMY podsumowanie jej I edycji.

Ilość podjętych i w dużej części zakończonych przedsięwzięć a także zaangażowanie wszystkich uczestników akcji akcji kolorujeMY w 2013 roku zostały ocenione bardzo pozytywnie, chociaż jak wszyscy zauważyli - pracy przed nami jest jeszcze bardzo dużo!!!

Wstępnie przedstawione zostały również plany działań na bieżący rok
a szczegóły planowanych inicjatyw zostaną zakomunikowane w najbliższym okresie w toku bieżących aktywności kolorujeMY.

Było to prawdopodobnie pierwsze w Polsce spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele biznesu, stowarzyszeń kibiców, klubów, PZPN oraz mediów.

Jako przedstawiciele marki GLOBUS będziemy w dalszym ciągu wspierać swoimi działaniami realizację zaplanowanych remontów domów dziecka a także podejmować nowe aktywności w tym zakresie.
 
 
 
Skróconą relację spotkania znajdziecie pod tym linkiem a z podejmowanymi
na bieżąco inicjatywami zapoznacie się na stronie kolorujeMY.
Seria SUPER ALUEX do trudnoobrabialnych stopów aluminium

2013-09-03
Nowa seria pił SUPER ALUEX stworzona została z myślą o obróbce/cięciu twardych i trudnoobrabialnych stopów aluminium z zawartością Mg, Zn, Mn lub Si charakteryzujących się wysoką twardością. W/w stopy występują najczęściej w postaci prętów lub pełnych płyt do dalszej obróbki przemysłowej. Dużą grupę obróbczą stanowią też grubościenne profile konstrukcyjne wykorzystywane
w przemyśle maszynowym. Materiały tego typu wymagają narzędzi o dużej żywotności i charakterystyce pił Przemysłowych do pracy ciągłej w systemach produkcyjnych.

Serię SUPER ALUEX charakteryzuje przede wszystkich bardzo wysoka dokładność wykonania dysku a także specjalnie dobrany węglik spiekany
o niskiej ścieralności, który gwarantuje dużą żywotność tej serii pił. Odpowiednio dobrana geometria płytek HM i dokładność wykonania ostrzenia węglika odwzorowuje się w perfekcyjnej jakości cięcia.

Piły tej serii wykonywane na indywidualne zamówienie klienta po podaniu podstawowych danych typowymiarowych narzędzia lub na podstawie rysunku, ewentualnie na podstawie danych obrabianego materiału. Istnieje również możliwość wykonania w w/w serii piły kołnierzowej np. do cięcia twardych stopów AL w postaci profili o znacznych różnicach grubości ścianek (np. radiatory).

Nowe piły HM z wyrzutnikiem wióra

2013-07-30
W nowej serii pił, wyrzutnik oprócz roli wspomagającej płynne usuwanie wiórów z przestrzeni między zębnej stanowi jednocześnie ochronę zębów przed różnymi wtrąceniami, pojawiającymi się często w drzewie podczas jego obróbki - np. luźnymi sękami.

Uzębienie GS (na przemian skośne) jakie zastosowano w tej serii zwiększa agresywność piły podczas skrawania ale równocześnie pozwala uzyskać lepsze powierzchnie przeciętego materiału. Dodatkowo dysk wyposażono w szczeliny kompensujące wpływ temperatury pracy na zmianę stanu naprężenia piły, co przekłada się na zwiększoną stabilność narzędzia podczas procesów skrawania.

Piły HM z wyrzutnikiem wióra dedykowane są szczególnie do cięcia wzdłużnego i poprzecznego drewna twardego i miękkiego a także suchego oraz mokrego. Stosowane są często przez użytkowników na standardowych przecinarkach stołowych. Seria ta ze względu na swoją konstrukcję posiada walory piły uniwersalnej o szerokim spektrum zastosowania w procesie cięcia drewna.


OPEN DAYS z marką GLOBUS

2013-06-03
Sprawdź, gdzie możesz nas spotkać i otrzymać wsparcie w zakresie doboru narzędzi, przetestować narzędzia na miejscu, skorzystać ze specjalnie przygotowanych okazji i promocji ale również spędzić czas w miłej atmosferze.

Zapraszamy wszystkich użytkowników narzędzi w najbliższym okresie na
OPEN DAYS z marką GLOBUS w poniższych miejscowościach:

ŚWIDNICA - OPEN DAY z marką GLOBUS: 14 czerwca 2013r. 

C.T. ELTECH Sp. z o.o.
ul. Fabryczna 1-3, 58-100 Świdnica 
- piątek, w godzinach: 9.00 - 16.00

LESZNO - OPEN DAY z marką GLOBUS: 14-15 czerwca 2013r. 
DELMET
ul. Leśna 1, 64-100 Leszno
- piątek:   w godzinach: 9.00 - 16.00
- sobota: w godzinach: 9.00 - 13.00

BIAŁYSTOK - OPEN DAY z marką GLOBUS: 21-22 czerwca 2013r. 
ELHURT-ELMET Spółka z o.o.
ul. Baranowicka 115, 15-501 Białystok
- piątek:   w godzinach: 9.00 - 16.00
- sobota: w godzinach: 9.00 - 15.00

WROCŁAW - OPEN DAY z marką GLOBUS: 3 lipiec 2013r. 
KOELNER METALZBYT Wrocław
ul. Jedności Narodowej 194, 50-302 Wrocław
- środa: w godzinach: 9.00 - 15.00

KOŚCIERZYNA - OPEN DAY z marką GLOBUS: 31 sierpień 2013r. 
TAD-MET Teresa, Tadeusz, Jarosław Ostrowscy Spółka Jawna
ul. Kapliczna 5, 83-400 Kościerzyna
- sobota: w godzinach: 9.00 - 16.00


Serdecznie zapraszamy !GLOBUS Partnerem Konferencji EFEKTYWNY TARTAK

2013-05-09
III konferencja branżowa z cyklu EFEKTYWNY TARTAK, pt. „NASZE CENNE DREWNO” odbyła się w dniu 15 kwietnia 2013 r. w sali konferencyjnej Międzynarodowych Targów Poznańskich w Poznaniu a partnerem tej imprezy była marka GLOBUS.

Konferencję zorganizowała Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego, przy współudziale Lasów Państwowych oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich i ...wysokiej frekwencji uczestników. W imprezie wzięło udział ponad 125 osób, reprezentujących szeroki profil branży z całego kraju
jak i z zagranicy. Począwszy od przedsiębiorstw przetwarzających surowiec drzewny, organizacji branżowych, przedstawicieli jednostek Lasów Państwowych a kończywszy na mediach.

W ramach trzech głównych bloków tematycznych: Ceny polskiego drewna okrągłego i warunki które je kształtują, Kształtowanie cen drewna okrągłego
w sąsiednich krajach, Nowości w maszynach, urządzeniach i technologiach poruszono 12 ważnych tematów dla branży.

W przerwach między panelami dyskusyjnymi nie zabrakło również okazji
do wspólnych rozmów o aktualnej sytuacji branży. Poruszano kwestię innowacyjności, inicjatyw, środków oraz metod wsparcia, które pomogą całej branży drzewnej na dalszy rozwój i przyczynią się do zwiększenia jej pozycji
na rynkach zagranicznych. Punktem końcowym spotkania była uroczysta kolacja, na której uczestnicy konferencji kontynuowali wspólne dyskusje
i rozmowy w luźnej atmosferze.
 
     
KOLORUJEMY - GLOBUS wspiera akcję remontów domów dziecka

2013-04-24
Z inicjatywy kibiców różnych klubów, którzy na co dzień także pomagają
Domom Dziecka powstała akcja KOLORUJEMY. Tym razem kibice będą
działać wspólnie - łącząc siły możemy więcej :) - chcą wyremontować
min. 3 Domy Dziecka w 2013.

Idea akcji:
 • chcemy, aby dzieci z Domów Dziecka poczuły się ważne.
 • chcemy pokolorować ich przestrzeń remontując wybrane placówki
 • chcemy przy tym dobrze się bawić i rywalizować
Jest na miło poinformować, że marka Globus włączyła się do tej akcji. Jesteśmy przekonani, że ta inicjatywa to tylko początek wspólnych działań kibiców na szerszą skalę, które pozwolą dzieciom poczuć ciepło domowego ogniska.

Szczegóły akcji KOLORUJEMY na:
https://www.facebook.com/KolorujemyGLOBUS w Akademii Młodego Budowlańca

2013-02-11
Miło jest nam poinformować, że marka GLOBUS przy współpracy z Integratorem Rynku Budowlanego Panelbudowlany.pl została Partnerem II edycji projektu "Adept budownictwa".

Tegoroczna Akademii Młodego Budowlańca organizowana w ramach II edycji projektu "Adept budownictwa" odbyła się w czasie trwania targów BUDMA 2013 w Poznaniu i cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem.

Liczby mówią same za siebie - na tegoroczną konferencję przybyło ponad 400 uczniów!!!

Zapraszamy wszystkich uczestników projektu "Adept Budownictwa" do kontaktu z naszą firmą - służymy swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie produkowanych przez nas narzędzi.


Serdecznie zapraszamy do kontaktu !


   
     


Promocje

Cięcie drewna na opał

  Sprawdź jakimi piłami
  przetniesz drzewno na
  opał
i małymi krokami
  przygotujesz się
  do nadchodzącej zimy
  wejdź i sprawdźMULTIX PRO Plus & Twin

  Sprawdź jakie korzyści
  otrzymasz używając pił
  serii MULTIX PRO PLUS
  lub MULTIX PRO TWIN
  z grubszą płytką HM
 
wejdź i sprawdź
Oferta dla tartaków

 Narzędzia dla Tartaków
 
w naszym najnowszym folderze
  znajdziesz specjalistyczne
  narzędzia dla tartacznictwa
  wejdź i sprawdź

Oferta dla producentów mebli

 Narzędzia do Produkcji Mebli
 
w naszym najnowszym folderze
  znajdziesz specjalistyczne
  narzędzia dla meblarstwa
  wejdź i sprawdź

Oferta dla stolarki otworowej

  Oferta dla stolarki otworowej
  Narzędzia przeznaczone do
  procesów skrawania przy
  produkcji stolarki otworowej.
  - pobierz

Oferta dla programu ogrodowego

  Narzędzia dla ogrodówki
 
w naszym najnowszym folderze
  znajdziesz  narzędzia ddo produkcji
  programu ogrodowego
  wejdź i sprawdź
      Firma       Produkty       Nowości       Promocje       Doradztwo       Gdzie kupisz?       Kontakt       Zobacz notes      
      Pomoc       Download       Galeria zdjęć       Linki       Polityka prywatności       Polityka cookies       Mapa strony
FPiN WAPIENICA Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wdrożenie: ibisalsoft
Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych przez nas plikach cookie, ich zastosowaniu i sposobie modyfikacji akceptacji plików cookie, można znaleźć tutaj oraz w stopce na naszej stronie internetowej (Polityka plików cookie).
x