Logowanie
Twój koszyk jest pusty

PROMOCJA
pił taśmowych bimetalowych PROF-CUT


przeznaczonych do cięcia stali i metali

Nowa linia pił ALUEX MARATHON


Profesjonalne piły HM, charakteryzujące się nawet kilkuset procentowym wzrostem żywotności w stosunku do standardowych pił do cięcia profili z PVC.

Nowa linia pił HM SEALUEX


dedykowana do cięcia profili okiennych PVC z uszczelką gumową

Nowa linia pił POWER PLUS


Nowa linia profesjonalnych pił HM do pilarek ręcznych

Piły HM linii MITERw 3 seriach do prac na pilarkach ukosowych oraz stolikowych pilarkach ramieniowych

W tym dziale strony:

AktualnościZnajdź Autoryzowaną Hurtownię Patronacką Znajdź Punkt Ostrzenia i Regeneracji Narzędzi
   

Katalogi, Cenniki, Foldery, Ulotki

Tu znajdziesz nasze materiały reklamowe.
                                         wejdź i sprawdź

Globus na Targach LIGNA 2017

2017-03-16
  W dniach 22-26 maja br. serdecznie
  zapraszamy do odwiedzenia naszego
  stoiska na najważniejszych targach
  branżowych LIGNA 2017 Hannover.  GLOBUS, Hala 15, Stoisko D58Konkurs

2017-03-08
4. edycja konkursu „Spełnij dziecięce marzenia 2017” pod patronatem marki GLOBUS cieszyła się rekordową popularnością wśród młodych projektantów, którzy wykazali się pomysłowością i wyobraźnią przestrzenną.

Uczestnicy konkursu „Spełnij dziecięce marzenia 2017” mieli za zadanie zaprojektować meble inspirowane rysunkami dzieci nagrodzonymi w konkursie „Mebel dziecięcych marzeń 2017”. Laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody: dwutygodniowe staże w firmach z branży meblarskiej oraz oprogramowanie CAD wspomagające projektowanie 3D.

Serdecznie zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się 15 marca br. podczas targów „Meble Polska” w Poznaniu. Dodatkowo, twórcy wybranego przez nas projektu, zostanie przyznana przez markę GLOBUS nagroda specjalna.


Zachęcamy również, przez cały czas trwania targów, do oglądania wystawy inicjatywy "Mebel marzeń 2017" na stoisku miesięcznika „BIZNES meble.pl” (pawilon 7 stoisko 8).Katalog inicjatywy „Mebel marzeń 2017”


Profil inicjatywyZobacz jak to wyglądało w poprzedniej edycji:  ”Mebel Marzeń 2016"


Frezy trzpieniowe pełnowęglikowe kuliste

2017-02-24
W ostatnim czasie wprowadziliśmy do oferty frezy pełnowęglikowe kuliste (o indeksie LS230), których korpus oraz część robocza wykonana jest w całości z wysokogatunkowego węglika spiekanego.

Frezy kuliste to narzędzia stosowane przede wszystkim do frezowania profilowego w trzech wymiarach, np. powierzchnie rzeźbione, płaskorzeźby.

Zakres oferty obejmuje średnice robocze od 3 do 20 mm i promienie zaokrąglenia od R=1,5 do R=10mm. Szczególnie zalecane są do obróbki takich materiałów jak drewno lite twarde, sklejki, płyty meblowe, w tym MDF, HDF, LDF, płyty wiórowej surowej.
W celu zwiększenia żywotności narzędzi podczas obróbki materiałów o jednorodnej i gęstej strukturze mocno sprasowanego mikrowióra z dużym udziałem klejów przemysłowych lub obróbki twardych gatunków drewna pochodzenia afrykańskiego, istnieje możliwość pokrycia części roboczej freza powłokami uszlachetniającymi - np. diamentową. Innym możliwym rozwiązaniem zwiększającym efektywność narzędzia podczas obróbki w/w materiałów jest wykonanie korpusu na bazie węglika spiekanego o podwyższonej wytrzymałości i udarności charakteryzującej się ziarnem ULTRA NANO GRAIN.

Przejdź na stronę produktu - WWW


GLOBUS partnerem konkursu

2016-12-05
Marzenia są po to, aby je spełniać!

Trwa 4 edycja konkursu „Spełnij dziecięce marzenia”.

Nieprzerwanie marka GLOBUS wspiera kreatywne pomysły i projekty umożliwiające realizację dziecięcych marzeń, a w szczególności takich, które pozwalają zagospodarować własną przestrzeń życia - Dlatego serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału wszystkich młodych projektantów: studentów lub absolwentów szkół i kursów projektowania mebli oraz wnętrz, a także amatorów.

„Spełnij dziecięce marzenia” to konkurs, w którym uczestnicy tworzą projekty mebli inspirowane pracami plastycznymi dzieci nagrodzonymi w konkursie „Mebel dziecięcych marzeń”.  Organizator przydziela uczestnikom prace oraz wskazówki, potrzebne do wykonania zadania.

Wskazana jest kreatywność i oryginalność!WAŻNE TERMINY :
 • Termin przesłania zgłoszenia (on-line) – 11 grudnia br.
 • Termin przesyłania projektów – 5 lutego 2017 r.
 • Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się w marcu 2017 r., podczas targów „Meble Polska” w Poznaniu.

CZEKAJĄ ATRAKCYJNE NAGRODY :
 • Dwutygodniowy staż (z zakwaterowaniem) w firmie z branży meblarskiej;
 • Oprogramowanie CAD wspomagające projektowanie 3D;
 • Miejsce na kursie projektowania wnętrz organizowanym przez firmę Creator;
 • Voucher na kurs organizowany przez Educoncept.

Przejdź do strony konkursu ”Spełnij dziecięce marzenia”, aby wysłać Swoje zgłoszenie lub zapoznać się z Regulaminem.


Serdecznie zapraszamy!Zobacz jak to wyglądało w poprzedniej edycji:  ”Mebel Marzeń 2016"


Piły HM linii COOL CUT

2016-11-02
Specjalistyczne piły HM linii COOL CUT przeznaczone do cięcia profili i materiałów pełnych wykonanych ze stali i metali kolorowych. Pokrycie powłoką PVD zapewnia dłuższą żywotność narzędzia oraz znacząco zmniejsza opory skrawania.
 
     
   
   
     

Opracowane zostały w oparciu o nowy węglik spiekany wolframu oraz nową geometrię płytki w połączeniu ze wzmocnioną konstrukcją dysku. Coraz większe wymagania użytkowników, nowe gatunki materiałów w procesach cięcia rur stalowych, kształtowników czy też szyn, wpływają na konieczność wprowadzenia narzędzi o zupełnie nowych cechach użytkowych, posiadających wyższą żywotność, dających gwarancję bezpiecznej i ciągłej pracy.


Co wpływa na wysoką jakość tych narzędzi:
   

GEOMETRIA ZĘBA
Specjalna geometria zęba optymalna do wysokowydajnego cięcia stali nisko i wysoko stopowych, żeliwa oraz twardych stopów metali nieżelaznych.
   

WĘGLIK SPIEKANY
Gatunek węglika spiekanego o odpowiedniej twardości, składzie chemicznym oraz strukturze optymalnie dobrany do rodzaju przecinanego materiału.
   

POWŁOKA USZLACHETNIAJĄCA
Powłoka uszlachetniająca (PVD) zapewnia dłuższą żywotność narzędzia oraz możliwość wysokowydajnego cięcia trudnoobrabialnych gatunków stali.
   
   Do jakich prac są zalecane ?
 • cięcie profili i materiałów pełnych wykonanych ze stali i metali kolorowych
 • stosowanie na wysokowydajnych, wolnoobrotowych, profesjonalnych przecinarkach wyposażonych w posuw automatyczny
 • alternatywne rozwiązanie w stosunku do frezów tarczowych HSS
 • charakteryzują się kilkakrotnie większą żywotnością oraz możliwością zastosowania większych parametrów pracy niż w przypadku frezów tarczowych HSS
 
W jakich branżach pracują ?
 • zakłady konstrukcji stalowych
 • huty, odlewnie, walcownie , producenci rur i kształtowników
 • producenci profili i detali aluminiowych
 • producenci elementów spawanych
 • producenci części samochodowych, lotniczych, pomp, sprężarek, silników itp.
 • producenci maszyn
 • producenci armatury (cięcie mosiądzu bezołowiowego)
 • producenci łożysk tocznych i narzędziownie

     


Piły HM linii COOL CUT - www
Piły HM linii COOL CUT - ulotka

TOOLEX 2016

2016-10-17
Marka GLOBUS miała przyjemność uczestniczyć w dniach 4 – 6 października br. w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia na Międzynarodowych Targach Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX. Targi TOOLEX to jedna z największych imprez branży obróbki metali w Polsce. W hali Expo Silesia w Sosnowcu zaprezentowało się 500 Wystawców z 17 krajów świata, których odwiedziło ponad 9500 gości.
 
Na stoisku zaprezentowaliśmy rozwiązania narzędzi GLOBUS dedykowane obróbce stali i metali kolorowych dla różnych gałęzi przemysłu. Tu też mieliśmy doskonałą okazję do zaprezentowania naszej ostatniej nowości produktowej w ofercie, jaką są piły tarczowe HM linii COOL CUT.
 
Piły tarczowe HM linii COOL CUT to specjalistyczne tarcze przeznaczone do przemysłowego cięcia profili i materiałów pełnych wykonanych ze stali i metali kolorowych. Aby zapewnić dłuższą żywotność narzędzia zastosowaliśmy na dysku dodatkowe pokrycie powłoką PVD, które oprócz zwiększenia ilości cięć, znacząco zmniejsza opory skrawania i tym samym zwiększa efektywność procesu cięcia.
 
Oprócz nowości nie mogło zabraknąć produktów z dotychczasowej oferty. Zaprezentowaliśmy szeroką gamę:
·          frezów tarczowo-piłkowych HSS do cięcia i rowkowania
·          frezów tarczowych HSS do przecinarek z pokryciami PVD
·          pił tarczowych HM serii STEEL-TECH do ciecia kształtowników stalowych
·          pił tarczowych HM serii ALUEX do cięcia profili AL. i PVC
·          oraz specjalistyczne noże tarczowe do cięcia wzmocnień stalowych
 
Na stoisku nie mogło zabraknąć również akcentu komunikującego nasze wieloletnie już doświadczenie w branży – czyli jubileusz 95-lecia marki GLOBUS na rynku narzędzi skrawających.
 
Podczas targów nawiązaliśmy szereg ciekawych kontaktów i otrzymaliśmy kilka interesujących zapytań. Jesteśmy przekonani, że zawarte relacje będą owocne dla naszych partnerów jak i dla nas.
 
Dziękujemy Wszystkim za odwiedziny i do zobaczenia za 2 lata !     
   
     

Targi DREMA 2016 - podsumowanie czas zacząć

2016-09-21
W dniach 13-16 września w Poznaniu po raz 32 spotkali się przedstawiciele sektora drzewnego i meblarskiego, by tworzyć kształt rynku i szukać nowych kierunków rozwoju. Podczas Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA zaprezentowano ofertę w zakresie maszyn i narzędzi dla sektora drzewnego i meblarskiego. Obejmowała ona szeroką gamę rozwiązań oraz zaawansowanych technologii skierowaną zarówno do producentów, jak i do kooperantów, dystrybutorów i dostawców materiałów czy podzespołów.
 
Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów DREMA była dla nas bardzo wyjątkowa z jednego, dość istotnego powodu. W tym roku obchodzimy 95-lecie naszej działalności na rynku produkcji narzędzi skrawających, zatem nie mogło zabraknąć na naszym stoisku również i tego akcentu.
 
W tej odsłonie targów postawiliśmy na komunikację:
 • Nowości produktowe
 • Jubileusz 95-lecia
 • Specjalną promocję +5% oraz dodatkowy bonus PIŁKI za PIŁKI
Aby efektywnie przedstawić gościom, poruszającym się w obszarze naszego stoiska, nowości produktowe, zaprojektowaliśmy i przygotowaliśmy na tę okazję specjalne prezentery z narzędziami, które absorbowały uwagę odwiedzających.


Nowości produktowe oraz narzędzia ze standardowej oferty, zostały zadedykowane zakładom przetwórstwa drewna (tartakom), stolarzom i przemysłowi meblarskiemu oraz producentom stolarki otworowej z drewna, PCV i AL. Wśród nich znalazły się między innymi:
 •   Piły HM linii MULTIX PRO do cięcia drewna świeżego na wielopiłach
Nowa linia pił MULTX PRO do cięcia drewna świeżegodostępna jest w 4 seriach: Twin, Standard, Plus, Slowrun. To idealne rozwiązanie dla obróbki drewna świeżego. Zaprojektowane z myślą o zwiększonych potrzebach zakładów przetwórstwa drewna, posiadających nowoczesne i zautomatyzowane linie przetarcia drewna, oraz firm, które maksymalizują efekty skali swojego biznesu, zwiększając wydajność przerobu posiadanego surowca. Zwiększona udarność węglika spiekanego pozwala na wydajne eksploatowanie piły zarówno w porze letniej jak i zimowej. Nowa technologia naprężania dysku zwiększyła sztywność piły podczas pracy przy wysokich obciążeniach. Każda z serii została zaprojektowana tak, aby optymalnie dobrać typ piły w zależności od parametrów obróbczych i gatunku surowca.
 •   Piły HM serii LL CUT line do cięcia płyt LVL
Piły  LL CUT Line do cięcia płyt LVL stworzone zostały z myślą o producentach domów szkieletowych oraz firm zajmujących się budową w technologii szkieletowej. Mając na uwadze trudnoobrabialność materiału, jakim jest płyta LVL, ze względu na lepkość, konstrukcja zębów piły została dobrana do typu materiału a specjalna geometria piły zapewnia jakość, precyzję cięcia i dłuższą żywotność narzędzia podczas eksploatacji.
 •   Frezy kształtowe z mocowaniem HYDRO oraz Głowice frezowe z mocowaniem HYDRO
Skierowane są do szerokiego spectrum producentów wyrobów drewnianych, arkuszy fornirowych, płyt na bazie drewna, parkietów podłogowych, małej architektury ogrodowej czy też mebli. Wprowadzone mocowanie hydro pozwala na precyzyjne umieszczenie narzędzia na wale i usuwa wszelkie luzy pomiędzy narzędziem a wrzecionem maszyny. W ten sposób uzyskujemy bardzo spokojny bieg narzędzia i dokładne wyważenie. Narzędzia z mocowaniem  hydro dają nam możliwość pracy na wysokich parametrach posuwowych oraz obrotowych pozostawiając bardzo dobrą jakość powierzchni bez konieczności stosowania operacji wykańczających takich jak np. szlifowanie. Narzędzia mogą pracować na wysokowydajnych liniach obróbczych zapewniając szybkość i precyzję.
 

Z przyjemnością wzięliśmy udział w targach. Był to dla nas czas spotkań z obecnymi i potencjalnymi klientami, a także miejscem wymiany doświadczeń i wiedzy z obszaru szeroko pojętej branży maszyn i narzędzi dla przemysłu drzewnego i meblarskiego. Podczas spotkań i rozmów z odwiedzającymi nawiązaliśmy szereg ciekawie zapowiadających się kontaktów, szczególnie w nowych obszarach zastosowania naszych narzędzi. Jesteśmy przekonani, że zawarte relacje będą owocne dla naszych partnerów jak i dla nas. Targi DREMA rozwijają się i wzmacniają swoją pozycję wśród tego typu imprez, dlatego planujemy kontynuować naszą współpracę podczas kolejnych edycji.


Serdecznie dziękujemy za wizytę i do zobaczenia za 2 lata !     
     

Nowa linia pił MULTIX PRO Twin

2016-07-08
Nowa seria pił MULTIX PRO Twin to idealne rozwiązanie dla obróbki mocno zanieczyszczonego drewna świeżego. Zaprojektowane z myślą o zwiększonych potrzebach zakładów przetwórstwa drewna, posiadających nowoczesne i zautomatyzowane linie przetarcia drewna, oraz firm, które maksymalizują efekty skali swojego biznesu, zwiększając wydajność przerobu posiadanego surowca.
     
   
   
     
MULTIX PRO Twin to seria pił oparta o nową konstrukcję dysków. Zastosowane nowe gatunki węglików spiekanych cechuje wyższa udarność, a jednocześnie niższa ścieralność. Doskonale radzą sobie w najtrudniejszych warunkach, podczas cięcia drewna z większą ilością sęków, nieokorowanego, zmrożonego jak i zapiaszczonego przy pracy na maszynach (wielopiłach, trakach dwupiłowych) o średnich i dużych posuwach – nawet w przypadku mniej solidnych konstrukcji czy słabszego odciągu wiórów.

Co charakteryzuje nową serię pił:
   
KONSTRUKCJA ZĘBA
Specjalnie zaprojektowana konstrukcja uzębienia, z tzw. ‚‚między zębem”, wpływa znacząco na poprawę warunków skrawania oraz stanowi ochronę zęba tnącego z węglika spiekanego (HM). Dodatkowe podparcie za węglikiem spiekanym, zwiększa odporność całej konstrukcji zęba, szczególnie podczas obróbki drewna niższej jakości.
   

DŁUŻSZA ŻYWOTNOŚĆ
Zastosowanie nowego gatunku węglika spiekanego o bardzo dużej udarności, pozwala wydajnie eksploatować piły, zarówno w porze letniej jak i zimowej.
   

ZWIĘKSZONA SZTYWNOŚĆ
Nowa technologia obróbki cieplnej dysku znacząco zwiększa sztywność piły podczas pracy przy dużych obciążeniach.
   
WSZECHSTRONNOŚĆ
Doskonałe cięcie drewna świeżego zarówno miękkiego jak i twardego. Możliwość cięcia drewna z większą ilością sęków, nieokorowanego, zmrożonego, zapiaszczonego, jak i drewna posiadającego różne wtrącenia w swojej naturze.


MULTIX PRO Twin czteronożowy - www
MULTIX PRO Twin sześcionożowy - wwwJubileuszowa statuetka dla marki GLOBUS

2016-05-25
Kongres Stolarki Polskiej to cykliczne spotkanie organizowane przez Związek Polskie Okna i Drzwi. Jest jednym z najważniejszych wydarzeń w branży stolarki budowlanej  Polsce, na którym spotkają się reprezentanci najbardziej wpływowych firm z branży. Corocznemu zjazdowi zawsze nadawane są przewodnie tematy dotyczące aktualnych problemów i zagadnień. W ramach wykładów poruszane są istotne dla przedsiębiorców zagadnienia, na których obecne są osobistości ze świata nauki i biznesu oraz przedstawiciele mediów. Na Kongresie wręczane są również Orły Polskiej Stolarki – najbardziej prestiżowe branżowe nagrody.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż podczas VII Kongresu Stolarki Polskiej w dniu 19 maja br., Fabryka Pił i Narzędzi WAPIENICA Sp. z o.o., producent narzędzi marki Globus, otrzymała specjalną Jubileuszową Statuetkę za wieloletni wkład w działalność związku oraz aktywne włączanie się w inicjatywy podejmowane przez Związek POiD. Jubileuszową nagrodę z rąk Prezesa Związku odebrał osobiście Piotr Szarek, Product Manager segmentu narzędzi do obróbki metali, aluminium i PVC.

     
   
     
VII Kongres Stolarki Polskiej, stanowił również okazję do świętowania obchodów jubileuszu 20-lecia istnienia organizacji branżowej – Stowarzyszenia Producentów Stolarki Budowlanej, z której wywodzi się obecna Związek Polskie Okna i Drzwi.


Uczestnicy wydarzenia wzięli udział w dwóch, stojących na wysokim poziomie merytorycznym, blokach tematycznych:

„Perspektywy rozwoju branży stolarki budowlanej w Europie w kontekście roku 2021. Czy Polska i polscy producenci są świadomi zmian i czy są na nie przygotowani?"
 
Zebrani goście dyskutowali na temat stawianych wymogów dotyczących energooszczędności budownictwa oraz wyrobów stolarki budowlanej. Dyskusję poprzedziła prezentacja przygotowana przez ASM Centrum Badań i Analiz Rynku przedstawiająca drogę rozwoju budownictwa. Odnosząc się do scenariuszy foresightowych, stwierdzono, że polska branża stolarki budowlanej ma cechy tygrysa. Polska jest największym eksporterem, w tej kategorii, w Europie – w 2015 roku stanowił on 21,2% struktury eksportu całej stolarki budowlanej w UE według raportów „Rynek stolarki okiennej w Polsce 2016” oraz „Rynek stolarki drzwiowej w Polsce 2016”, przygotowanych przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku dla Związku POiD.
 
„Jak skutecznie kreować Markę, aby sprzedawać więcej i drożej?" Jak tworzyć skuteczne działania marketingowe w punkcie  dystrybucji? Jak wykorzystać internet w komunikacji z konsumentem, aby użyć go jako mobilnego punktu sprzedaży i promocji produktów?
 
Moderatorem tego panelu był dr Marek Borowiński, specjalista od visual merchandisingu i zwiększania sprzedaży. Przedstawił on ważne aspekty dotyczące sprzedaży i promocji produktów, w tradycyjnym punkcie dystrybucji, w połączeniu z jednocześnie podejmowanymi działaniami w Internecie. Ekspert zarekomendował wykorzystanie doświadczeń sensorycznych w projektowaniu przestrzeni, które pozwalają wykreować przyjemną, unikatową atmosferę, co w efekcie wpływa na pozytywne reakcje konsumenckie. Podkreślił również istotne znaczenie doradztwa i serwisu dla nowego typu konsumenta – “technologicznego”.

Frezy oscylacyjne do elektronarzędzi wielofunkcyjnych

2016-04-29
Frezy oscylacyjne zwane również potocznie brzeszczotami oscylacyjnymi znajdują coraz szersze grono swoich zwolenników. Powodem tego stanu rzeczy jest dość duża powszechność tego segmentu elektronarzędzi w ofertach producentów znaczących marek na rynku, a co za tym idzie, także niższa cena tych urządzeń.

Do oferty marki GLOBUS wprowadziliśmy frezy okrągłe oraz półokrągłe produkowane na bazie wysokiej jakości stali szybkotnącej HSS-DMo5 (SW7M). Aktualnie oferowane są one w zestawach/kompletach: frez okrągły + frez półokrągły. Frez półokrągły dedykujemy szczególnie do docinania materiałów
w miejscach trudnodostępnych.

Co wpływa na wysoką jakość tych narzędzi:
   
MATERIAŁ
Wykonywane z wysokiej jakości stali szybkotnącej HSS-DMo5 podanej procesowi obróbki cieplnej, co zapewnia jednorodną strukturę materiału, wysoką twardość (63-65HRC) i odporność na ścieranie, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej sprężystości brzeszczotu.
   
MNIEJSZE OPORY SKRAWANIA
Cienki rzaz brzeszczotów - tylko 0,5 mm, gwarantuje mniejsze opory skrawania, co znacznie ułatwia zagłębianie się narzędzia w przecinanym materiale - cięcie z mniejszym wysiłkiem.
   

UNI HOLE
Uniwersalny otwór umożliwiający mocowanie frezu do praktycznie większości elektronarzędzi dostępnych na rynku polskim.
   

UNIWERSALNOŚĆ ZASTOSOWAŃ
Możliwość cięcia i docinania szerokiej gamy materiałów, od materiałów twardych takich jak stal po materiały miękkie, takie jak tworzywa sztuczne.
Do jakich prac są zalecane ?

 • dedykowane szczególnie do cięcia takich materiałów jak: blacha stalowa i metale (w tym kolorowe), tworzywa sztuczne i kompozyty, drewno i materiały drewnopochodne, niektóre materiały budowlane np. płyty warstwowe, płyty gipsowo-kartonowe, etc.
 • blacha stalowa do grubości 1 mm, metale (w tym kolorowe) do grubości do 2 mm, fiberglass i PVC do 4 mm, drewno do 10 mm, materiały drewnopochodne do grubości 10 mm
 • frezy półokrągłe, dzięki swojemu kształtowi pozwalają na docinanie w miejscach trudno dostępnych, np. tuż przy ścianie
 • przeznaczone do wielofunkcyjnych elektronarzędzi oscylacyjnych typu MULTI CUT lub MULTI TOOLS
     
     


Pobierz ulotkę w pliku pdf
Przejdź do produktu na www
Wygrane marzenia – „Mebel dziecięcych marzeń 2016”

2016-03-30
Już po raz kolejny marka GLOBUS wspiera kreatywne pomysły i projekty umożliwiające realizację dziecięcych marzeń, a w szczególności takie pomysły, które pozwalają zagospodarować własną przestrzeń życia.

9 marca br., podczas targów „Meble Polska”, redakcja miesięcznika „BIZNES meble.pl” wręczyła nagrody laureatom konkursu „Spełnij dziecięce marzenia 2016”. Wystawę nagrodzonych produktów można było oglądać przez cały czas trwania „Areny Design”, w pawilonie 5, na stoisku Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu Wydział Technologii Drewna.

     
   
     

Gala rozdania nagród w konkursie „Spełnij dziecięce marzenia 2016” odbyła się 9 marca br. na scenie FORUM „Areny Design”. Nagrodzeni – młodzi projektanci, czyli studenci, absolwenci szkół i kursów projektowania mebli oraz wnętrz, a także amatorzy – inspirowali się w swoich projektach pracami plastycznymi dzieci, nagrodzonymi w innym konkursie: „Mebel dziecięcych marzeń 2016”. Inicjatywie „Mebel marzeń 2016”, w ramach której zorganizowane były oba konkursy, patronowała „Księga Trendów” – unikatowa publikacja Wydawnictwa meble.pl, opisująca aktualne trendy we wzornictwie wnętrz przez pryzmat zmian zachodzących w stylu życia Polaków.

Laureaci konkursu „Spełnij dziecięce marzenia 2016” otrzymali komercyjne 12-miesięczne licencje oprogramowania CAD, wspomagającego projektowanie 3D (KD Max) oraz dwutygodniowe staże w firmach z branży meblarskiej.

W tej edycji konkursu marka GLOBUS uhonorowała wyróżnieniem specjalnym projekt Aleksandry Gajzler - projekt inspirowany pracą Igi Tomczyk, Lublin, „Ciekawość świata”. P. Aleksandra jest absolwentką kierunku Architektura Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz asystentką na rodzimej uczelni w dyplomującej Pracowni Projektowania Architektury Wnętrz Multimedialnych.

     
   
     

Przez cały czas trwania „Areny Design” w Poznaniu (8-11 marca) w pawilonie 5, na stoisku Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu Wydział Technologii Drewna, można było oglądać przygotowaną przez redakcję miesięcznika „BIZNES meble.pl” wystawę podsumowującą trzecią edycję inicjatywy „Mebel marzeń”. Zaprezentowano na niej zwycięskie projekty w konkursie „Spełnij dziecięce marzenia 2016” – zminiaturyzowane i wydrukowane w 3D.

     
     

Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy !!!


Inicjatywa „Mebel marzeń 2016”, organizowana przez Wydawnictwo meble.pl, wydawcę miesięcznika branży meblarskiej „BIZNES meble.pl” oraz Meble.pl S.A., składa się z dwóch etapów. Pierwszym jest konkurs plastyczny dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat pod hasłem „Mebel dziecięcych marzeń”. Dziecięce wyobrażenia o meblach stają się punktem wyjścia do drugiego etapu – konkursu „Spełnij dziecięce marzenia” – w którym młodzi projektanci, studenci, absolwenci szkół i kursów projektowania mebli oraz wnętrz, a także amatorzy tworzą projekty mebli inspirowane rysunkami dzieci.


Nowa linia pił MITER do pilarek ukosowych

2015-11-16
Pilarki ukosowe są coraz częściej maszynami zaawansowanymi technologicznie
i konstrukcyjnie, dlatego określa się je jako elektronarzędzia z segmentu profesjonalnego. Ukośnice zyskują coraz większe znaczenie, zwłaszcza w grupie tak renomowanych producentów jak Festool, Makita, DeWalt, Bosch, Metabo, Milwaukee. Powód jest prosty, stanowią niezastąpione narzędzie każdego stolarza, parkieciarza, montażysty lub majsterkowicza, który korzystając z nich może precyzyjnie dociąć lub przeciąć określony materiał. Szczególnie wysoka dokładność jest ważna przy przecinaniu elementów pod kątem lub ukośnie, gdzie połączone detale muszą przylegać równo, całą płaszczyzną, bez jakichkolwiek szpar lub nierówności.

W związku z tym zachodzi potrzeba, aby piły używane w tego typu maszynach również wyróżniały się wysokimi parametrami obróbczymi. Najlepsze efekty podczas częstych prac zapewni nie samo stosowanie profesjonalnej ukośnicy, wyposażonej w piłę o nieokreślonej lub niskiej jakości ale współdziałanie profesjonalnego elektronarzędzia z profesjonalną piłą.

Nowa linii pił MITER to również połączenie w swoich właściwościach kilku najważniejszych cech:
 • MAŁE ZAPOTRZEBOWANIE NA MOC - piły o cienkich rzazach (grubości płytki HM) i dyskach cechuje wysoka sztywność, co skutkuje bardzo dokładną prostoliniowością cięcia - cecha ta daje również operatorom wrażenie lekkości prowadzenia piły podczas procesów skrawania
 • JAKOŚĆ, PRECYZJA, DŁUŻSZA ŻYWOTNOŚĆ - zastosowanie specjalnych geometrii uzębienia i gatunków węglika HM o twardości powyżej 2100HV (wykonanych w technologii ULTRAFINE), to dłuższa żywotność i duża odporność na stępienie oraz gwarancja wielokrotnego ostrzenia
 • INDUSTRIALine - produkowane w technologii pił przemysłowych, gdzie odchyłki od wymiarów nominalnych, czyli tolerancje nie przekraczają setnych części milimetra

Linia MITER – idealne połączenie jakości i precyzji

Linia MITER to serie tarcz z bardzo twardymi węglikami spiekanymi (HM), dedykowane do cięcia szerokiego spectrum materiałów. Zaprojektowanie narzędzi obejmujących typowymiarowo większość ukośnic dostępnych na rynku, mając na uwadze ich przeznaczenie oraz rodzaje przecinanych materiałów, daje obraz pełnej i kompleksowej oferty dla każdego klienta.

Nie mniej ważnym argumentem jest specjalnie przygotowana oferta handlowa, bardzo konkurencyjna rynkowo, dająca dodatkowe korzyści użytkownikom. Decydując się na wybór naszych narzędzi otrzymujesz produkt najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb.


Seria MITER CRS1

Seria MITER CRS1 to piły przeznaczone do cięcia twardych materiałów drewnopochodnych MDF i HDF z możliwością cięcia płyt wiórowych pokrytych dodatkowymi bardzo twardymi warstwami laminatu. Dedykowane są również do obróbki konglomeratów a także przecinania profili pcv i aluminium o grubości ścianki do 2mm.

Dodatkowymi cechami i korzyściami tej serii jest:
 • specjalna geometria ostrza płytki HM GA-5o (ząb trapezowo-płaski o ujemnych kącie nachylenia)
 •  BARDZO TWARDY węglik spiekany ULTRAFINE o twardości 2.100 HV, który zapewnia większą żywotność narzędzia i wielokrotne ostrzenie
 •  zastosowanie blach z gatunkowej stali narzędziowej na dysk oraz wyspecjalizowana technologia naprężania, to gwarancja właściwej sztywność piły podczas pracy
 • ostrzenie węglików spiekanych realizowane na sterowanych numerycznie ostrzarkach CNC wg. optymalnie zaprogramowanych parametrów pracy ściernicy i specjalnym doborze jej charakterystyki
 • rowki kompensacyjne zwiększają odporność dysku na wypaczenie piły pod wpływem temperatury oraz obciążenia

Seria MITER CRS2

Seria MITER CRS2 zalecana jest do cięcia drewna miękkiego, twardego, sklejki i materiałów drewnopochodnych pokrytych okleiną naturalną. Serię cechuje również wysoka precyzja cięcie dzięki zastosowaniu na przemian skośnego uzębienia o małej podziałce (dużej ilości zębów).

Dodatkowymi cechami i korzyściami tej serii jest:
 • specjalna geometria ostrza płytki HM GS-5o (ząb na przemian skośny o ujemnych kącie nachylenia)
 • BARDZO TWARDY węglik spiekany ULTRAFINE o twardości 2.100 HV, który zapewnia większą żywotność narzędzia i wielokrotne ostrzenie
 • zastosowanie blach z gatunkowej stali narzędziowej na dysk oraz wyspecjalizowana technologia naprężania, to gwarancja właściwej sztywność piły podczas pracy
 • ostrzenie węglików spiekanych realizowane na sterowanych numerycznie ostrzarkach CNC wg. optymalnie zaprogramowanych parametrów pracy ściernicy i specjalnym doborze jej charakterystyki
 • rowki kompensacyjne zwiększają odporność dysku na wypaczenie piły pod wpływem temperatury oraz obciążenia

Seria MITER CRS3

Seria MITER CRS3 to specjalne i bardzo uniwersalne rozwiązanie, szczególnie zalecane do szybkiego cięcia drewna i materiałów drewnopochodnych z perfekcyjną jakością powierzchni obrabianych, gdzie wymaganą jakość cięcia należy dostosować poprzez dobór odpowiedniego posuwu.

Dodatkowymi cechami i korzyściami tej serii jest:
 • specjalna i bardzo agresywna geometria ostrza płytki HM 3GS5o umożliwiająca cięcie materiałów o szerokim zakresie przekrojów - od 10 mm do 130 mm w zależności od średnicy piły
 • BARDZO TWARDY węglik spiekany ULTRAFINE o twardości 2.100 HV, który zapewnia większą żywotność narzędzia i wielokrotne ostrzenie
 • zastosowanie blach z gatunkowej stali narzędziowej na dysk oraz wyspecjalizowana technologia naprężania, to gwarancja właściwej sztywność piły podczas pracy
 • ostrzenie węglików spiekanych realizowane na sterowanych numerycznie ostrzarkach CNC wg. optymalnie zaprogramowanych parametrów pracy ściernicy i specjalnym doborze jej charakterystyki
 •  rowki kompensacyjne zwiększają odporność dysku na wypaczenie piły pod wpływem temperatury oraz obciążenia

GLOBUS na targach LIGNA 2015 Hannover

2015-05-20
Targi LIGNA Hannover, które miały miejsce w dniach 11-15.05.2015r. to największe targi o tematyce dotyczącej Przetwórstwa Drzewnego i Drewna na świecie. Podczas tej edycji uwagę odbiorców skoncentrowaliśmy na kilku podgrupach narzędzi przemysłowych, sprofilowanych w trzech obszarach tematycznych tej imprezy:
 • obróbka drewna świeżego - tartacznictwo
 • obróbka płyt i materiałów drewnopochodnych - meblarstwo
 • stolarka otworowa wraz z obróbką różnych rodzajów materiałów


Jakie narzędzia eksponowaliśmy ?
 
W każdym z w/w obszarów zaprezentowaliśmy kilka rozwiązań dla narzędzi dyskowych, w tym 2 nowości.
 
1.   Piły tarczowe z węglikami spiekanymi HM serii MUTLIX STANDARD i MULTIX PLUS do cięcia drewna świeżego (miękkiego mokrego i suchego) na wielopiłach jedno i dwuwałowych podczas wstępnej obróbki drewna w tartakach i zakładach przetwórstwa tarcicy
 
2.   Piły tarczowe z węglikami spiekanymi o cienkim dysku do cięcia lamelek, które bardzo często wykorzystywane są m.in. do wytwarzania belek warstwowych, desek klejonych, produkcji konstrukcji drewnianych, produkcji okien z drewna, produkcji drzwi drewnianych oraz innych elementów klejonych z drewna o zwiększonej wytrzymałości
 
3.   Piły tarczowe z węglikami spiekanymi nowej linii LL CUT line w trzech seriach: LL CUT line, LL CUT VH line, LL CUT speedline do cięcia materiałów / tworzyw drewnopochodnych. Nowa linia pił dla przemysłu meblarskiego zmodyfikowana została o 4 kluczowe elementy:
 • nową konstrukcję dysku, którego charakterystyka wpłynęła na zwiększoną sztywność narzędzia i większą precyzję cięcia
 • nowe szczeliny/rowki wyciszające tarczę i ograniczające poziom hałasu
 • nowy proces naprężenia, pozwalający osiągnąć większą stabilność pracy i tym samym żywotność narzędzia
 • nową geometrię ostrzenia płytek z węglików spiekanych, która poszerzyła dodatkowo zakres zastosowań i wpłynęła na zmniejszenie oporów skrawania
 4.   Piły tarczowe z węglikami spiekanymi nowej serii ALUEX do cięcia kształtowników metali kolorowych oraz materiałów i profili z tworzyw sztucznych. W nowej serii serce piły, którym jest dysk, poddany został w toku produkcyjnym procesowi wyważania dynamicznego, co zapewnia bardziej stabilny proces skrawania, eliminuje zjawisko wibracji i w znaczącym stopniu wpływa na wyższą jakość przecinanych powierzchni.


Kroki w stronę przemysłu 4.0
 
Osobnym obszarem tematycznym tegorocznej LIGNY, zaakcentowanym przez producentów maszyn, była koncepcja przemysłu 4.0 w przemyśle drzewnym mająca swoje korzenie w Niemczech. Koncepcja ta opisuje korzyści płynące ze zintegrowanej produkcji wykorzystującej automatyzację i robotyzacja procesów produkcyjnych, koncentrując się na aspektach elastyczności i efektywności ekonomicznej firm produkcyjnych.
 

Frekwencja międzynarodowa
 
1567 wystawców zaprezentowało swoje najnowocześniejsze rozwiązania i technologie na ponad 120 tysięcy metrach kwadratowych powierzchni wystawienniczej. Targi odwiedziło ponad 96.000 gości branżowych, w tym około 40.000 zwiedzających to klienci spoza Niemiec. Największą reprezentację odwiedzających spoza Niemiec stanowili klienci takich krajów jak: Austria, Francja, Włochy, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Rosja, Belgia, Polska, Szwecja, Chiny i Brazylia. Odsetek specjalistów w obecnej edycji wzrósł z 94 procent w 2013 roku do 96 procent w bieżącym roku. Frekwencja z Azji wzrosła z 2800 do 4700 w 2015 roku a 86 procent stanowili reprezentanci Bliskiego i Środkowego Wschodu. Wzrost o 62 procent został zarejestrowany również wśród klientów z Południa i Wschodu Azji. Tegoroczna LIGNA przyciągnęła także 2800 gości z Ameryki Południowej i Środkowej.
 
Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu udziału marki GLOBUS na największych targach przemysłu drzewnego na świecie. Nawiązaliśmy szereg ciekawie zapowiadających się kontaktów z klientami różnych krajów świata i co najważniejsze, mieliśmy znakomitą okazję do zaprezentowania naszej marki na jednych z najbardziej innowacyjnych targów branży drzewnej w gronie największych firm na świecie. Jesteśmy przekonani, że zawiązane relacje będą owocne dla nas jak i dla naszych partnerów.Dziękujemy i do zobaczenia za 2 lata !


     
     

GLOBUS na LIGNA 2015 Hannover

2015-02-25
  W dniach 11-15 maja br. serdecznie
  zapraszamy do odwiedzenia naszego
  stoiska na najważniejszych targach
  branżowych LIGNA 2015 Hannover.

  GLOBUS, Hala 25, Stoisko A05

Do zobaczenia !


Nowa linia pił LL CUT dla producentów mebli

2014-10-31
Nowa linia pił LL CUT to 3 serie tarcz z ultra twardymi węglikami spiekanymi (HM), które dedykowane są dla przemysłu meblarskiego jak i zakładów stolarskich, w tym m.in. producentów materiałów drewnopochodnych i podłóg
z tworzyw drewnopochodnych, producentów kuchni na wymiar, wykonawców i montażystów systemów do zabudowy wnęk oraz szerokiego grona firm specjalizujących się cięciu i docinaniu płyt meblowych na wymiar.

Linia pił przemysłowych LL CUT skierowana jest do grupy najbardziej wymagających użytkowników, którzy na co dzień przecinają setki metrów bieżących nie tylko płyty meblowej ale i również płyt surowych, fornirowanych, laminowanych, sklejki, MDF, etc.

To co wpływa na bardzo wysokie walory użytkowe nowej linii LL CUT, to przed wszystkim:
 • nowej konstrukcji dysk, którego charakterystyka wpłynęła na zwiększoną sztywność narzędzia
 • zaprojektowane nowe szczeliny/rowków wyciszające tarczę, ograniczające poziom hałasu
 • wprowadzony nowy proces naprężenia linii LL CUT, pozwalający osiągnąć większą stabilność pracy
 • nowa geometria ostrzenia płytek HM, która poszerzyła dodatkowo zakres zastosowań i wpłynęła na zmniejszenie oporów skrawania

Seria LL CUT line
 • oparta o nową konstrukcję dysku i ząb z twardego węglika spiekanego (ULTRAFINE) o twardości 2.100 HV
 • nowy kształt płytki HM korzystnie wpływa na warunki skrawania, m.in. poprzez płynniejszy i szybszy proces odprowadzenia wiórów z przestrzeni między zębnych
 • kształt zęba HM pozwala na bardzo efektywną realizację procesu ostrzenia, poprzez krótszą „drogę” ściernicy (niższe koszty i krótszy czas ostrzenia)
 • dedykowana do cięcia materiałów drewnopochodnych, takich jak: płyta wiórowa, laminat, MDF,HDF, etc
Seria LL CUT VH line
 • oparta o nową konstrukcję dysku i nowy ząb z ultra twardego węglika spiekanego (NANOGRAIN) o twardości 2.250 HV
 • seria o nowej geometrii ostrza płytki HM 5oGA (ząb trapezowo-płaski) wpływa na lepszą charakterystykę pracy tarczy przy częstej zmianie rodzajów płyt podczas rozkroju
 • dedykowana jest do cięcia materiałów drewnopochodnych, takich jak: płyta wiórowa, laminat, MDF i HDF o niskim stopniu zanieczyszczenia materiałów
Seria LL CUT speedline
 • oparta o nową konstrukcję dysku i ząb z twardego węglika spiekanego (ULTRAFINE) o twardości 2.100 HV
 • seria o nowej geometrii ostrza płytki HM 15oGA (ząb trapezowo-płaski) umożliwia dokładne cięcie szczególnie cienkich elementów z tworzyw drewnopochodnych takich jak: listwy meblowe, listwy przypodłogowe i parkietowe, listwy do ramek i antyram, listwy i profile do ramek drzwi i okien oraz inne listwy ozdobne i wykończeniowe z mdf
Dzięki wprowadzonym zmianom, narzędzia z nowej linii LL CUT wyróżniają się jeszcze większą żywotnością, a dodatkową korzyścią dla użytkowników będzie perfekcyjna jakość obrabianych materiałów (płyta bez wyszczerbień na krawędziach). Ze względu na wysokie parametry użytkowe nowej linii pił, ich eksploatacja odbywa się najczęściej na formatyzerkach poziomych, pionowych
i pilarkach panelowych a więc podczas prac realizowanych w ciągłych procesach produkcyjnych.


PROCES SERWISOWANIA

W trakcie użytkowania pił z twardymi węglikami spiekanymi (HM) należy pamiętać o bardzo istotnym etapie ich eksploatowania, czyli PROCESIE SERWISOWANIA (ostrzenia lub w przypadku konieczności, także
regenerowania zębów z węglika spiekanego HM).

Jest to bardzo ważna faza „życia” produktu, szczególnie dla tych, którzy liczą na maksymalizację efektywności zainwestowanych środków w zakup tarczy. Niestety, jeszcze dość często zdarzają się sytuacje, w których użytkownik zauważa spadek żywotności tarczy zaraz po wykonanym procesie serwisowania. Oczywiście wpływa na taki stan rzeczy może mieć więcej czynników, niż tylko sam fakt nieprawidłowego ostrzenia lub regeneracji. Być może w tym samym okresie zmienił się dostawca płyty, zmienione zostały ustawienia maszyny, przeprowadzono niedawno serwis części eksploatacyjnych (np. na części w postaci zamienników oryginałów) lub po prostu mamy nowego operatora.

Abstrahując od czynników niezwiązanych bezpośrednio z samą tarczą, zaleca się aby usługi ostrzenia pił z twardym węglikiem spiekanym wykonywać w autoryzowanych i wyspecjalizowanych punktach ostrzenia, wyposażonych w maszyny sterowane numeryczne (CNC), pamiętając o 3 fundamentalnych zasadach:
 • ostrzenie zębów z twardego węglika spiekanego (HM) powinno być przeprowadzone już przy stępieniu 0,10 - 0,20mm - mierzonym na powierzchni przyłożenia płytki HM (krawędź pomiędzy płaszczyzną natarcia a przyłożenia płytki)
 • do ostrzenia należy używać specjalnych ściernic uwzględniających gatunek węglika oraz charakterystykę pracy maszyny ostrzącej
 • piły z ultra twardymi płytkami z węglika spiekanego (z linii LL CUT) muszą być ostrzone na maszynach z zastosowaniem systemu ciągłego i intensywnego chłodzenia
Dopiero połączenie tych 3 zasad gwarantuje długą żywotność ostrza HM tarczy pomiędzy ostrzeniami. Warto też zwrócić uwagę na inny, niestety niekorzystny efekt ostrzenia bez zastosowania chłodzenia. W takiej sytuacji najczęściej zachodzi proces przegrzania płytki, który prowadzi  do zmiany struktury węglika spiekanego a skutkiem tych zmian są (niewidzialne „gołym okiem”) mikropęknięcia a więc bezpowrotne uszkodzenie zębów narzędzia.


Nowa linia pił HM serii ZAG do zagłębiarek

2014-07-09
Linia pił HM, to 4 serie tarcz z ultra twardymi węglikami spiekanymi (HM), dedykowane do profesjonalnych pilarek ręcznych - zagłębiarek.

Ze względu na charakterystykę pracy w/w maszyn a także konieczność otrzymania idealnych krawędzi 4 serie pił wyposażone zostały w bardzo sztywny i precyzyjnie wykonany dysk oraz super twardy węglik spiekany. Różnorodność typów i gatunków przecinanych materiałów z użyciem zagłębiarek (często skrajnie różna struktura, gęstość oraz  twardość) determinuje różne  geometrie płytki z węglika spiekanego, indywidualnie zaprojektowane dla każdego przeznaczenia, tak aby narzędzie spełniało swoją funkcję jak najlepiej. Nie mniej istotnym warunkiem jest również odpowiedni stan elektronarzędzia i przygotowanie operacji cięcia. Należy zwrócić też uwagę na odpowiedni dobór typu piły nie tylko do rodzaju ciętego materiału ale też  jego  gabarytów, tj.: grubości, przekroju lub w przypadku cięcia profili – grubości ścianki.

seria ZAG1 CHIPBOARD
•    do precyzyjnego cięcia i nacinania materiałów drewnopochodnych takich jak:
      płyta wiórowa, laminat, mdf
•    stosowana najczęściej podczas przecinania płyt meblowych laminowanych,
     paneli podłogowych, wykonywania wycięć w blatach kuchennych
     oraz rowkowania

seria ZAG2 WOOD
•    przeznaczone do precyzyjnego cięcia poprzecznego i nacinania drewna
     (w tym drewna egzotycznego), materiałów drewnopochodnych z okleinami
     naturalnymi oraz sklejki
•    stosowane najczęściej podczas przecinania płyt meblowych fornirowanych,
     deski podłogowej, przycinania drzwi na długość, wykonywania wycięć oraz
     frezowania dokładnych rowków w belkach.

seria ZAG3 SPECIAL
•    dedykowane do precyzyjnego cięcia i nacinania materiałów kompozytowych
      typu: corian, kerrock, staron oraz listew drewnopochodnych i profili
      aluminiowych (ścianka o grubości max: 1,5mm)
•    stosowane najczęściej podczas przecinania i wykonywania otworów
      w blatach kuchennych, przycinania wewnętrznych i zewnętrznych paneli
      ściennych oraz rowkowania

seria ZAG4 STANDARD
•    piły o uniwersalnym zastosowaniu, średniej ilości zębów, umożliwiające
     cięcie wzdłuż i w poprzek słoi elementów z drewna klejonego, płyt stolarskich
     oraz drewna litego
•    stosowane także podczas przycinania drzwi na długość, wykonywania
     wycięć oraz do frezowania rowków w drewnie

Każdy użytkownik musi też pamiętać, że najlepsze efekty podczas częstych prac da nam nie samo stosowanie profesjonalnej zagłębiarki, wyposażonej w piłę o nieokreślonej lub niskiej jakości ale połączenie profesjonalnego elektronarzędzia z profesjonalną piłą. Warto nadmienić, iż w/w piły można również stosować w maszynach stacjonarnych oraz w popularnych pilarkach ręcznych.
V Kongres Stolarki Polskiej

2014-05-26

W dniach 22-23 maja 2014 roku w Ożarowie Mazowieckim odbył się V Kongres Stolarki Polskiej.

Tegoroczna edycja upłynęła pod znakiem zagadnień związanych z eksportem, marketingiem, prowadzeniem nowoczesnego biznesu oraz prawidłowym montażem elementów stolarki budowlanej w odniesieniu do aktualnych uwarunkowań prawnych.

Pierwszego dnia Kongresu moderatorem rozmów był znany z radiowej „Trójki” Jakub Strzyczkowski. Podczas panelów dyskusyjnych nie zabrakło gorących rozmów na temat Branżowego Programu Promocji Okien i Drzwi na lata 2013-2015 na rynkach zagranicznych i jego odbioru przez producentów stolarki w krajach, w których realizowane są określone elementy programu wsparcia.

W tym prestiżowym wydarzeniu wzięło udział ponad 200 osób reprezentujących ponad 90 największych Polskich firm, a także wybitni eksperci związani z branżą stolarki otworowej. Honorowy patronat nad V Kongresem objęło Ministerstwo Gospodarki.

Ukoronowaniem II dnia  Kongresu było wyłonienie zwycięzcy niecodziennego konkursu pt. „Bargework” – zaprojektowanie modułowego biura całkowicie umieszczonego na wodzie, z wykorzystaniem pływającej, betonowej podstawy o wymiarach 10 x 40 m. Spośród 135 prac zakwalifikowanych do konkursu prestiżowe jury wybrało 6 laureatów.

Na kongresie markę Globus, reprezentowali: Grzegorz Klimek – Dyrektor Handlowy FPiN Wapienica oraz Jan Kuś – Brand Manager marki GLOBUS. Podczas spotkań z producentami stolarki otworowej mieliśmy znakomitą okazję do rozmów na temat nowych technologii adresowanych do branży na przestrzeni ostatnich lat. 

Miło jest nam poinformować, iż marka Globus podczas V Kongresu została uhonorowana przez Zarząd Związku specjalnym wyróżnieniem - Certyfikatem rekomendującym nasze narzędzia Producentom Okien i Drzwi na 2014 rok.


"Warsztat Produkcji Mebli"

2014-05-16
Projekt "Warsztat Produkcji Mebli" dobiegł końca. W środę, 14 maja br.
w Białymstoku, w Hali Uniwersytetu przy ul. Świerkowej 20a odbyło się pierwsze spotkanie warsztatowe dla stolarzy, którego organizatorem było wydawnictwo Publikator wraz z magazynem branżowym Produkcja Mebli. Ta inicjatywa skupiła w jedym miejscu stolarzy oraz producentów akcesoriów i komponentów meblowych, a także urządzeń oraz narzędzi do produkcji mebli na rynku regionalnym podlasia.

Podczas spotkania z klientami mieliśmy znakomitą okazję do zaprezentowania użytkownikom naszych nowości produktowych oraz aktualnej oferty narzędzi podczas pracy. Na evencie zaprezentowaliśmy m.in.:
 • nowe serie pił z węglikami spiekanymi do zagłębiarek
 • piły serii GLOTECH 2, MARATHON 2, PERFECTCUT do cięcia materiałów drewnopochodnych a także piły podcinające do formatyzerek
 • piły serii KOLIBER, BRYTAN, OSA, STEEL-TECH Electro do pilarek ręcznych
 • a także ofertę narzędzi kształtowych i trzpieniowych
Oprócz pokazów cięcia piłami, użytkownicy mogli na własne oczy przekonać się o skuteczności działania naszego nowego produktu w ofercie jakim jest
GO Cleaner – płyn do mycia i czyszczenia narzędzi oraz maszyn. Na warsztat zabraliśmy najbardziej zabrudzone narzędzia, czyli piły serii MULTIX do cięcia drewna świeżego na wielopiłach.

GO Cleaner
wypadł znakomicie. Bardzo grube warstwy w postaci pozostałości drewna połączonego z żywicą, które okleiły dysk piły usunął bez najmniejszych problemów w rewelacyjnym czasie – wystarczyło tylko 15 minut !!!


Serdecznie już teraz zapraszamy za rok do Białegostoku! 

OPEN DAYS z marką GLOBUS

2014-04-08
Sprawdź, gdzie możesz nas spotkać i otrzymać wsparcie w zakresie doboru narzędzi, przetestować narzędzia na miejscu, skorzystać ze specjalnie przygotowanych okazji i promocji ale również spędzić czas w miłej atmosferze.

Zapraszamy wszystkich użytkowników narzędzi w najbliższym okresie na
OPEN DAYS z marką GLOBUS w poniższych miejscowościach:

WROCŁAW - OPEN DAY z marką GLOBUS: 9 kwiecień 2014r. 
KOELNER METALZBYT Wrocław
ul. Jedności Narodowej 194, 50-302 Wrocław
- środa: w godzinach: 9.00 - 16.00

BIAŁYSTOK - OPEN DAY z marką GLOBUS: 14 maja 2014r. 
"WARSZTAT PRODUKCJI MEBLI"
ul. Świerkowej 20a, Hala Uniwersytetu Białostockiego
- środa: w godzinach: 10.00 - 15.00

RZESZÓW - OPEN DAY z marką GLOBUS: 28 maja 2014r. 
UNIMET Sp. z o.o.
al. Okulickiego 20, Centrum Narzędziowe Unimet Rzeszów
- środa: w godzinach: 8.00 - 17.00

POZNAŃ - OPEN DAY z marką GLOBUS: 12 czerwca 2014r. 
ELMET S.A.
ul. Obodrzycka 67, 61-249 Poznań
- czwartek: w godzinach: 9.00 - 16.00

ŚWIDNICA - OPEN DAY z marką GLOBUS: 13 czerwca 2014r. 
C.T. ELTECH Sp. z o.o.
ul. Fabryczna 1-3, 58-100 Świdnica 
- piątek: w godzinach: 9.00 - 16.00

KOŚCIELEC - OPEN DAY z marką GLOBUS: 29 czerwca 2014r. 
WODR w Poznaniu - Targi Rolnicze Kościelec 2014
ul. Turecka 6, 62-604 Kościelec
- niedziela: w godzinach: 9.00 - 16.00

STALOWA WOLA - OPEN DAY z marką GLOBUS: 11 lipca 2014r. 
UNIMET Sp. z o.o. O/Stalowa Wola
ul. Energetyków 14a, 37-450 Stalowa Wola
- piątek: w godzinach: 8.00 - 17.00

KOŚCIERZYNA - OPEN DAY z marką GLOBUS: wrzesień 2014r. 
TAD-MET Teresa, Tadeusz, Jarosław Ostrowscy Spółka Jawna
ul. Kapliczna 5, 83-400 Kościerzyna
- sobota: w godzinach: 9.00 - 16.00

OPOLE - OPEN DAY z marką GLOBUS: wrzesień 2014r. 
Hurtownia Płyt Meblowych "STOLARZ"
ul. Zbożowa 23, 45-837 Opole
- sobota: w godzinach: 9.00 - 14.00

BARZKOWICE - OPEN DAY z marką GLOBUS: 12-14 września 2014r. 
ZODR w Barzkowicach - Targi Rolnicze Barzkowicach 2014
ul. Turecka 6, 62-604 Kościelec
- niedziela: w godzinach: 9.00 - 18.00

POZNAŃ - OPEN DAY z marką GLOBUS na targch DREMA 2014 w dniach 16-19 września
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ul. Głogowska 14, 60-734 Poznań
- wtorek - piatek: w godzinach: 9.00 - 16.00


Serdecznie zapraszamy !

Promocje

NOWOŚĆ- Piły HM serii ALUEX MARATHON

Nowa linia pił dedykowana do cięcia kształtowników AL, PVC i metali kolorowych
wejdź i sprawdź

NOWOŚĆ- Piły HM serii SEALUEX

Nowa seria tarcz dedykowana do cięcia profili okiennych PVC z uszczelką gumową.
wejdź i zobacz

ŚCIERNICE BORAZONOWE- NOWA LINIA W OFERCIE

Wysokiej jakości ściernice na spoiwie galwanicznym, przeznaczone do ostrzenia pił taśmowych.
wejdź i zobacz
      Firma       Produkty       Nowości       Promocje       Doradztwo       Gdzie Kupisz ?       Kontakt       Zobacz notes      
      Pomoc       Download       Galeria zdjęć       Linki       Polityka prywatności       Polityka cookies       Mapa strony
FPiN WAPIENICA Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wdrożenie: ibisalsoft
Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych przez nas plikach cookie, ich zastosowaniu i sposobie modyfikacji akceptacji plików cookie, można znaleźć tutaj oraz w stopce na naszej stronie internetowej (Polityka plików cookie).
x