Oferujemy wszechstronny zakres napraw i regeneracji narzędzi marki GLOBUS, jak również narzędzi pochodzących od innych producentów.
Nasz Dział Regeneracji jest certyfikowany zgodnie z normami ISO 9001 co stanowi gwarancję profesjonalnego wykonania tej usługi.
Nasz Zespół Działu Regeneracji składa się z osób, które nabyły swoje praktyczne doświadczenie w naszej fabryce i są jej długoletnimi pracownikami. Dział Regeneracji ściśle współpracuje z wydziałami produkcyjnymi, co zapewnia wymianę wiedzy praktycznej i doświadczenia produkcyjnego.
ETAPY PROCESU REGENERACJI
Procedura, stosowana w ramach programu regeneracji jest czytelna i zapewnia efektywne oraz szybkie wykonanie naprawy narzędzia.
WYSYŁKA NARZĘDZIA
Kiedy stwierdzą Państwo, że konieczne jest poddanie narzędzia regeneracji, prosimy przesłać je na następujący adres:
Fabryka Pił i Narzędzi WAPIENICA Sp. z o.o.
ul. Tadeusza Regera 30
43-382 Bielsko-Biała
Dział Regeneracji
EKSPERTYZA
Na tym etapie przysłane narzędzie jest starannie sprawdzane i badane przez pracownika Działu Regeneracji, w celu dokonania oceny
i zakresu regeneracji.
KALKULACJA
W oparciu o powyższe rozpoznanie opracowywana jest kalkulacja kosztu naprawy.
ZATWIERDZENIE KALKULACJI
Na Państwa życzenie kalkulacja kosztu naprawy może zostać do Państwa przesłana z prośbą o jej akceptację. Wówczas Państwo podejmują decyzję, czy naprawiamy narzędzie po proponowanej cenie, czy też nie. W przypadku braku odpowiedzi, czy też nie sprecyzowania przez Państwa zakresu regeneracji wykonanie usługi opierać się będzie wg. dokonanych ustaleń pracownika regeneracji oraz wg. aktualnego cennika usług.
REGENERACJA
W ciągu 14 dni roboczych od otrzymania Państwa potwierdzenia, Dział Regeneracji zregeneruje otrzymane narzędzie.
ZAKRES WYKONYWANYCH CZYNNOŚCI W PROCESIE REGENERACJI
Poniżej przedstawiamy państwu przybliżony zakres regeneracji w odniesieniu do grup narzędzi:
Piły tarczowe z płytkami HM
-
regeneracja pełna
-
regeneracja częściowa pił (np. poprzez wymianę kilku płytek)
-
ostrzenie płytek HM
Piły tarczowe zwykłe
-
ostrzenie i rozwieranie pił
Noże do strugarek
Głowice i frezy kształtowe HM
Frezy i wiertła trzpieniowe HM
Narzędzia z polikryształem diamentu*
-
regeneracja częściowa pił (np. poprzez wymianę kilku płytek – dot. narzędzi o małym stopniu zużycia)
-
ostrzenie zębów – włącznie z mikroszlifem
Frezy tarczowo-piłkowe
-
regeneracja pełna (poprzez nacięcie nowego uzębienia)
-
ostrzenie zębów - pełnoprofilowe
Piły do cięcia tarciowego
-
regeneracja pełna (poprzez nacięcie nowego uzębienia)
-
ostrzenie zębów - pełnoprofilowe
*dotyczy : pił, podcinaków, frezów kształtowych i trzpieniowych, głowic.
Narzędzia przeznaczone do regeneracji nie mogą posiadać pękniętego dysku, wyłamanych zębów, zmienionej geometrii ostrza, uszkodzonych gniazd pod płytki HM.
Narzędzia poddane powyższemu procesowi mogą być regenerowane do 2 razy, co jest trwale znakowane symbolem W12.
Ogólne uwagi dotyczące usług świadczonych przez FPiN WAPIENICA
-
Wykonywanie powyższych usług w piłach i narzędziach innej produkcji niż FPiN WAPIENICA Sp. z o.o. podlega dodatkowej opłacie w wysokości 25% wartości zlecenia
-
Zleceniobiorca usługi zastrzega sobie możliwość odstąpienia od usługi regeneracji ze względu na zły stan powierzonego narzędzia.
-
Zleceniobiorca zobowiązuje się do ilościowego rozliczenia przyjętych wyrobów od zleceniodawcy (przyjęte oraz nie przyjęte do regeneracji).
-
Zleceniobiorca zastrzega sobie, że jeżeli powierzone do regeneracji narzędzia nie zostaną odebrane przez zleceniodawcę w ustalonym terminie, to po upływie 2 m-cy od ustalonej daty odbioru, zostaną złomowane na koszt zleceniodawcy.
Kontakt:
USŁUGI REGENERACJI
Mobile: +48 667 990 038
Tel.: +48 33 828 09 40
e-mail:
regeneracja@wapienica.pl